Jan Manicki
Jan Manicki| 

Wielkopolska. Bus wjechał w drogowców. Dwie osoby nie żyją

49

W Wielkopolsce doszło do tragicznego wypadku. Bus wjechał w ekipę budowlańców pracujących przy drodze. Dwóch mężczyzn zginęło.

Wielkopolska. Bus wjechał w drogowców. Dwie osoby nie żyją
Bus wjechał w dwóch budowlańców układających kostkę brukową (Getty Images, Jaap Arriens)

W czwartek rano w gminie Włoszakowice, między Zaborówcem a Brennem, bus wjechał w dwóch pracowników drogowych. Budowlańcy układali kostkę brukową. Bus miał zjechać z drogi wprost na nich.

Bus wjechał w drogowców. Dwie osoby nie żyją

Znajdujący się na chodniku pracownicy firmy budowlanej wykonywali prace brukarskie. Kierowca busa w pewnym momencie zjechał z drogi. Budowlańców nie udało się uratować.

Obie poszkodowane osoby, były reanimowane na miejscu zaraz po wypadku. Niestety, obaj mężczyźni zmarli. Trzeciemu z pracowników udało się odskoczyć – powiedziała Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Dwie osoby zginęły między Brennem za Zaborówcem

Ducato kierował 30-latek z powiatu wschowskiego. Jechał od Zaborówca do Brenna. Mężczyzna zeznał, że w pewnym momencie zauważył na drodze przed sobą inne auto i usiłował uniknąć kolizji.

Obok ekipy budowlanej miał zatrzymać się samochód osobowy. Kierowca busa nie chcąc najechać na tył auta, odbił w prawo i wjechał na chodnik. Tam przygniótł do samochodu dwóch pracowników firmy budowlanej.

Jedna z ofiar wypadku pochodzi z Leszna, druga natomiast z pobliskiej gminy Lipno. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku. Na miejscu pracuje także prokuratura.

Obejrzyj także: Wielkopolska. Auto stanęło w płomieniach na A2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić