o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Wielkopolska. Bus wjechał w drogowców. Dwie osoby nie żyją

35
Podziel się

W Wielkopolsce doszło do tragicznego wypadku. Bus wjechał w ekipę budowlańców pracujących przy drodze. Dwóch mężczyzn zginęło.

Wielkopolska. Bus wjechał w drogowców. Dwie osoby nie żyją
Bus wjechał w dwóch budowlańców układających kostkę brukową (Getty Images, Jaap Arriens)
bDJeuiRh

W czwartek rano w gminie Włoszakowice, między Zaborówcem a Brennem, bus wjechał w dwóch pracowników drogowych. Budowlańcy układali kostkę brukową. Bus miał zjechać z drogi wprost na nich.

Bus wjechał w drogowców. Dwie osoby nie żyją

Znajdujący się na chodniku pracownicy firmy budowlanej wykonywali prace brukarskie. Kierowca busa w pewnym momencie zjechał z drogi. Budowlańców nie udało się uratować.

bDJeuiRj
Obie poszkodowane osoby, były reanimowane na miejscu zaraz po wypadku. Niestety, obaj mężczyźni zmarli. Trzeciemu z pracowników udało się odskoczyć – powiedziała Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Dwie osoby zginęły między Brennem za Zaborówcem

Ducato kierował 30-latek z powiatu wschowskiego. Jechał od Zaborówca do Brenna. Mężczyzna zeznał, że w pewnym momencie zauważył na drodze przed sobą inne auto i usiłował uniknąć kolizji.

bDJeuiRp

Obok ekipy budowlanej miał zatrzymać się samochód osobowy. Kierowca busa nie chcąc najechać na tył auta, odbił w prawo i wjechał na chodnik. Tam przygniótł do samochodu dwóch pracowników firmy budowlanej.

Jedna z ofiar wypadku pochodzi z Leszna, druga natomiast z pobliskiej gminy Lipno. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku. Na miejscu pracuje także prokuratura.

bDJeuiRq

Obejrzyj także: Wielkopolska. Auto stanęło w płomieniach na A2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJeuiRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
jaś
5 miesięcy temu
Ogromna tragedia,bliskim zmarłych.......wyrazy współczucia.
myslenice
5 miesięcy temu
Znowu niepotrzebny dramat. :( Za kółkiem trzeba być trzeźwym, uważnym i nie patrzeć w komórkę.
muchozol
5 miesięcy temu
Nie chciał wjechać w tył pojazdu przed sobą. Na bank klepał w telefon.
bDJeuiRL
RAB
5 miesięcy temu
Oczywista wina tego 30-latka, który wjechał. Tak łatwo teraz zostać kierowcą?
ali
5 miesięcy temu
Ważniejszy samochód niż ludzie , bo wolał nie porysować sobie zderzaka , druga sprawa ,że na pewno jechał za szybko i tyle !!!
Najnowsze komentarze (35)
Nonick
5 miesięcy temu
Jak jadę przez Niemcy to tam jak budowlańcy są na drodze to oznaczenia zaczynają się 300m przed nimi a już 150 m przed nimi droga jest blokowana (pachołki znaki ostrzegawcze migające strzałki itp). U nas oznakowanie zaczyna się 30m przd budowlańcami i nie jest ponawiane a często jest to jedynie znak nakazu jazdy z lewej strony na takiej przyczepce. To potem tak jest że ludzie giną.
kkkk
5 miesięcy temu
Gdyby jechał 50-tką nie doszło by do tragedii.
niestety
5 miesięcy temu
Tragedią to jest coraz częstszy na naszych drogach brak oznaczeń robót drogowych. Zjawisko to nasila się w imię oszczędności i większej konkurencyjności ofert wykonawców, kosztem zdrowia i życia pracowników.Jeżdżę dużo i widzę to negatywne zjawisko. Szczególnie dotyczy to prac na poboczu, w tym układania chodników.
dotyłu
5 miesięcy temu
burdel. Powinno być oznakowanie, tak aby samochód jadący z prędkością 200 km/h mógł się zatrzymać, wyraźne oznakowanie, ustawiane płotki, a nawet kolczatki, a robotnicy muszą pracować tak, aby przynajmniej jeden patrzył i ostrzegał. Kogo to teraz obchodzi ...
eBOX24 oszust
5 miesięcy temu
Tak to jest brak kwalifikacji, źle oznakowane miejsce pracy. Ile jest takich przypadków, niech ten przypadek będzie nauczką i niech Policja zacznie reagować. Robią dziurę w ziemi lub malują pasy powinno być odpowiednio wcześniej oznakowanie i samo miejsce tak zabezpieczone żeby nikomu się nic nie stało. Dodatkowo jedna osoba odpowiedzialna za organizację ruchu.
koronawirus
5 miesięcy temu
sprawdzić telefon
dr oko
5 miesięcy temu
Czy ofiary miały covid19???
Waldi z Tico
5 miesięcy temu
Wystarczyłoby ,żeby włączył światła. Jak nas przekonywali , właczenie świateł w pojeździe przez cały biały dzień , skutecznie chroniprzed wypadkiem.
bDJeuiRD
prawak
5 miesięcy temu
Podobno krzyczał Allahu Akbar.
tos
5 miesięcy temu
Ciekawe z kim pisał...
Pasażer.
5 miesięcy temu
Telefony kierowcy zostawiajcie w domu albo w bagażniku.
hihi
5 miesięcy temu
a nie zmarli na Covid19
Driver
5 miesięcy temu
ŹLE OZNAKOWANE MIEJSCE PRAC NA DRODZE i tyle w temacie. Kto jeździł po zachodnich drogach ten wie jak tam wygląda oznakowanie takich prac. Na autostradach 2 km przed jeden samochód z tablicą świetlną, drugi 1 km przed. U nas wypadasz z za zakrętu a tu roboty drogowe.
emeryt
5 miesięcy temu
Jeszcze nie widziałem normalnego busiarza.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić