o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

"Tak zabija się dobro”. Ojciec Rydzyk przerywa milczenie

91
Podziel się

Po sobotniej wypowiedzi o. Rydzyka na urodzinowych uroczystościach Radia Maryja zawrzało. Duchowny dyrektor postanowił złożyć wyjaśnienia.

"Tak zabija się dobro”. Ojciec Rydzyk przerywa milczenie
Po sobotniej wypowiedzi o. Rydzyka w mediach zawrzało. Duchowny postanowił się wytłumaczyć. (PAP, Tytus Żmijewski)
bDTPVZud

W sobotę Radio Maryja obchodziło 29 urodziny. Z tej okazji zorganizowano na miarę epidemiologicznych możliwości uroczystość. Nie zabrakło miłych słów, choć media skupiły się raczej na tych gorzkich. O. Rydzyk postanowił powiedzieć kilka zdań na temat aktualnej sytuacji Kościoła w kwestii tuszowania pedofilii.

Szczególnie ukuły słowa dot. ks. Janiaka. Dyrektor nazwał go męczennikiem, co szczególnie dotknęło osoby pokrzywdzone. Głos w tej sprawie zabrali nie tylko dziennikarze, aktywiści i osoby publiczne, ale przede wszystkim duchowni.

bDTPVZuf

Po kilku dniach o. Rydzyk postanowił przerwać milczenie. W wywiadzie z Naszym Dziennikiem stwierdził, że jego wypowiedź była wyrwana z kontekstu.

Nie wolno wyrywać niczego z kontekstu nawet z kontekstu sytuacji, atmosfery - powiedział o. Rydzyk w rozmowie z Naszym Dziennikiem - w takich wystąpieniach spontanicznych, można czegoś nie dopowiedzieć - podkreślił.

Niedopowiedzeniem w tej sytuacji okazało się to, że według o. dyrektora ks. Janiak jest "męczennikiem mediów". Z rozmowy o. Rydzyka z Naszym Dziennikiem wynika, że duchowny ubolewa nad nienawiścią ze strony prasy.

bDTPVZul
Ma być siła argumentu, argument dobra, prawdy, a nie argument siły, przemocy: ja mam władzę, mam media, mogę cię zmiażdżyć, zrobię o tobie film, zmontuje i rzucę na świat. Tak zabija się człowieka, zabija się dobro, zabija się całe wspólnoty, zabija się ojczyznę. Tak chce się zabić Kościół - uważa prezes Radia Maryja.

O. Rydzyk zauważył również, ze oskarżony o tuszowanie pedofilii ks. Janiak cierpi na nowotwór. Przywołał tu historię ks. Drozdka, który oskarżony był przez media o komunistyczne konotacje. Duchowny również cierpiał na raka, zdaniem o. Rydzyka, winą jest stres i presja, które spadły na księdza.

Pamiętam, jak zabito ks. Mirosława Drozdka, gdy w prasie lokalnej posądzili go o współpracę z siłami komunistycznymi. Jak on to strasznie przeżył, jak szybko z tych stresów chwycił go rak. Jeżeli oszczerstwa padają w małym gronie, one bardzo bolą, a co dopiero, jeżeli to na świat. I dlatego mówiłem o męczeństwie - wspomniał o. Rydzyk.
bDTPVZum
Zobacz także: Siostra Małgorzata Chmielewska o o. Rydzyku. "Słowa karygogne, głupie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTPVZuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Terron
4 miesiące temu
Pożałowania godne . Tylko winny się tłumaczy i za swoje słowa trzeba brać odpowiedzialność . Kiedy występuje się przed publicznością trzeba 10 razy przemyśleć to co się powie bo takich wpadek jak ten pan miał nie da się naprostować
Wolny
4 miesiące temu
Nikt nic nie zrobi dla Rydzyka i kościoła bo oni mają ochronę państwa polskiego .. mogą robić co chcą..
Kkk
4 miesiące temu
Jak jest sprawiedliwa krytyka to wtedy mówi się że to słowa wyrwane z kontekstu .
bDTPVZuH
Siwy
4 miesiące temu
Jeśli złapią jednego członka mafi i go zamkną to szukają reszty członków którzy brali udział w przestępstwie lub przestępstwach i policja pracuje nad zamknięciem całej grupy przestępczej czy kler to nie mafia skoro łamią prawo powinni być zamknięci jak wszyscy przestepcy
Kuba
4 miesiące temu
Jak stres ma wywoływać raka to połowa ludzi już by go miała
Najnowsze komentarze (91)
IDA
miesiąc temu
Rydzyk to nie człowiek, to ideologia. A ideologia Rydzyka to zaraza z którą trzeba walczyć. Zacytowałam tu "prawie" dwóch panów. Jednego biskupa i jednego cywila
Krycha
4 miesiące temu
To dobro wg Rydzyka które rzekomo się zabija to chyba ściąganie pieniędzy z emerytow rencistów których i omamil rzekomo biedą radia Maryja i strasząc zamknięciem rozgłośni.Gdzie te miliony co dostaje odpisu nie mówiąc już o faktach wierzący mu na słowo ludzi.Czy kiedykolwiek ktoś słyszał żeby kogoś wspomogą finansowo. Służy tylko dobra rada i modlitwa bo szkoda mu każdej złotówki.Do grobu to zabierze?Chyba że jest przekonany że będzie żył wiecznie i czynił "dobro"
Jasiek
4 miesiące temu
Rydzyk to osobowość sekretarza komunistycznej POP, nie rządzi, ale go słuchają, jak mówi, a mówi byle co, ma duże oklaski ...
Ewa
4 miesiące temu
To człowiek systemu postkomuny i kolejna kontrolowana awantura przez służby PO i PiS. To już nudne.
Noe
4 miesiące temu
Była taka scena w filmie Robin Hood z Costnerem...po ataku na zamek i probie odbicia rudej ...zdeprawowany ksiadz pakuje zloto i kosztownosci zeby nawiac przed sprawiedliwością...Ktorys z rebeliantow daje mu w rece szkatule z kosztownosciami,worek ze zlotem i wypycha przez okno.Mo tak trzeba postepowac z takimi ludźmi?
Anjax
4 miesiące temu
Księże TAdeuszu MILCZENIE JEST ZLOTEM
Link
4 miesiące temu
On ma tyle wspólnego z kościołem co śruba i okręt ( podobno śrubokręt)
Megi56
4 miesiące temu
Czy ktoś w Kościele jest w końcu władny by posłać tego człowieka z Torunia do jakieś pustelni na pokutę.Dużo już złego wyrządził swoim "ozorem", mógłby tam nauczyć się milczeć, jak i docenić ludzi-nie przez pryzmat pieniędzy
bDTPVZuz
Hamilton
4 miesiące temu
Co sądzicie o tym dziennikarzu ? Dla mnie to hit miesiąca. Mikołaj powinien zagryż mamę i adoptować dziecko. Albo odwrotnie.
Hamilton
4 miesiące temu
Hahaha - uzgodnili, podkreślili, wskazali na. Viktor d... wypnie na Kaczafiego i znów będzie centymetr do przodu a polski naród w rzyci. Morawiecki dostanie buzi od prezesa i awans na wice premiera od tornistrów.
JoeAlex
4 miesiące temu
Niby ksiądz, niby inteligentny ... a jakby nie kumał... a może nie chce kumać?
Abc
4 miesiące temu
Odwalcie się od niego :)) jest gość :)).... Nie kradnie, nie zabija a zdobył taki majątek na ciemnocie :)) legalnie. Szacun 💪 😎 korzystać póki jest tępota na świecie :)
BELLA
4 miesiące temu
No i właśnie przez takich Rydzyków unikam kościoła.
olo
4 miesiące temu
Boga będziemy kochać zawsze ale kościół z takimi pasterzami już jest zabity.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić