o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

"Tak zabija się dobro”. Ojciec Rydzyk przerywa milczenie

93
Podziel się

Po sobotniej wypowiedzi o. Rydzyka na urodzinowych uroczystościach Radia Maryja zawrzało. Duchowny dyrektor postanowił złożyć wyjaśnienia.

"Tak zabija się dobro”. Ojciec Rydzyk przerywa milczenie
Po sobotniej wypowiedzi o. Rydzyka w mediach zawrzało. Duchowny postanowił się wytłumaczyć. (PAP, Tytus Żmijewski)
bEruDXAl

W sobotę Radio Maryja obchodziło 29 urodziny. Z tej okazji zorganizowano na miarę epidemiologicznych możliwości uroczystość. Nie zabrakło miłych słów, choć media skupiły się raczej na tych gorzkich. O. Rydzyk postanowił powiedzieć kilka zdań na temat aktualnej sytuacji Kościoła w kwestii tuszowania pedofilii.

Szczególnie ukuły słowa dot. ks. Janiaka. Dyrektor nazwał go męczennikiem, co szczególnie dotknęło osoby pokrzywdzone. Głos w tej sprawie zabrali nie tylko dziennikarze, aktywiści i osoby publiczne, ale przede wszystkim duchowni.

bEruDXAn

Po kilku dniach o. Rydzyk postanowił przerwać milczenie. W wywiadzie z Naszym Dziennikiem stwierdził, że jego wypowiedź była wyrwana z kontekstu.

Nie wolno wyrywać niczego z kontekstu nawet z kontekstu sytuacji, atmosfery - powiedział o. Rydzyk w rozmowie z Naszym Dziennikiem - w takich wystąpieniach spontanicznych, można czegoś nie dopowiedzieć - podkreślił.

Niedopowiedzeniem w tej sytuacji okazało się to, że według o. dyrektora ks. Janiak jest "męczennikiem mediów". Z rozmowy o. Rydzyka z Naszym Dziennikiem wynika, że duchowny ubolewa nad nienawiścią ze strony prasy.

bEruDXAt
Ma być siła argumentu, argument dobra, prawdy, a nie argument siły, przemocy: ja mam władzę, mam media, mogę cię zmiażdżyć, zrobię o tobie film, zmontuje i rzucę na świat. Tak zabija się człowieka, zabija się dobro, zabija się całe wspólnoty, zabija się ojczyznę. Tak chce się zabić Kościół - uważa prezes Radia Maryja.

O. Rydzyk zauważył również, ze oskarżony o tuszowanie pedofilii ks. Janiak cierpi na nowotwór. Przywołał tu historię ks. Drozdka, który oskarżony był przez media o komunistyczne konotacje. Duchowny również cierpiał na raka, zdaniem o. Rydzyka, winą jest stres i presja, które spadły na księdza.

Pamiętam, jak zabito ks. Mirosława Drozdka, gdy w prasie lokalnej posądzili go o współpracę z siłami komunistycznymi. Jak on to strasznie przeżył, jak szybko z tych stresów chwycił go rak. Jeżeli oszczerstwa padają w małym gronie, one bardzo bolą, a co dopiero, jeżeli to na świat. I dlatego mówiłem o męczeństwie - wspomniał o. Rydzyk.
bEruDXAu
Zobacz także: Siostra Małgorzata Chmielewska o o. Rydzyku. "Słowa karygogne, głupie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEruDXAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
WIERZĄCA
3 miesiące temu
Czemu wszystko na czerwono-''STOP HEJT''ITD-PRZECIEŻ WYPOWIADAJĄ SIĘ POLACY-LUDZIE,KTÓRYCH DOTYCZĄ WSZYSTKIE TE SPRAWY-NAWET TE,ŻE Z NASZYCH PODATKÓW PŁACI SIĘ NA LUKSUSY PANÓW W SUKIENKACH-A NA LECZENIE CHORYCH DZIECI MŁODZIEŻ KWESTUJE POD MARKETAMI- POLACY - OBUDŹCIE SIĘ
emeryt
3 miesiące temu
A może mnichu będziesz bardzie dobierał słowa i zastanawiał się co mówisz ? Nie p...rz że wyrwane z kontekstu.
IDA
5 miesięcy temu
Rydzyk to nie człowiek, to ideologia. A ideologia Rydzyka to zaraza z którą trzeba walczyć. Zacytowałam tu "prawie" dwóch panów. Jednego biskupa i jednego cywila
bEruDXAP
Krycha
8 miesięcy temu
To dobro wg Rydzyka które rzekomo się zabija to chyba ściąganie pieniędzy z emerytow rencistów których i omamil rzekomo biedą radia Maryja i strasząc zamknięciem rozgłośni.Gdzie te miliony co dostaje odpisu nie mówiąc już o faktach wierzący mu na słowo ludzi.Czy kiedykolwiek ktoś słyszał żeby kogoś wspomogą finansowo. Służy tylko dobra rada i modlitwa bo szkoda mu każdej złotówki.Do grobu to zabierze?Chyba że jest przekonany że będzie żył wiecznie i czynił "dobro"
Jasiek
8 miesięcy temu
Rydzyk to osobowość sekretarza komunistycznej POP, nie rządzi, ale go słuchają, jak mówi, a mówi byle co, ma duże oklaski ...
Ewa
8 miesięcy temu
To człowiek systemu postkomuny i kolejna kontrolowana awantura przez służby PO i PiS. To już nudne.
Noe
8 miesięcy temu
Była taka scena w filmie Robin Hood z Costnerem...po ataku na zamek i probie odbicia rudej ...zdeprawowany ksiadz pakuje zloto i kosztownosci zeby nawiac przed sprawiedliwością...Ktorys z rebeliantow daje mu w rece szkatule z kosztownosciami,worek ze zlotem i wypycha przez okno.Mo tak trzeba postepowac z takimi ludźmi?
Anjax
8 miesięcy temu
Księże TAdeuszu MILCZENIE JEST ZLOTEM
Link
8 miesięcy temu
On ma tyle wspólnego z kościołem co śruba i okręt ( podobno śrubokręt)
Megi56
8 miesięcy temu
Czy ktoś w Kościele jest w końcu władny by posłać tego człowieka z Torunia do jakieś pustelni na pokutę.Dużo już złego wyrządził swoim "ozorem", mógłby tam nauczyć się milczeć, jak i docenić ludzi-nie przez pryzmat pieniędzy
Hamilton
8 miesięcy temu
Co sądzicie o tym dziennikarzu ? Dla mnie to hit miesiąca. Mikołaj powinien zagryż mamę i adoptować dziecko. Albo odwrotnie.
Hamilton
8 miesięcy temu
Hahaha - uzgodnili, podkreślili, wskazali na. Viktor d... wypnie na Kaczafiego i znów będzie centymetr do przodu a polski naród w rzyci. Morawiecki dostanie buzi od prezesa i awans na wice premiera od tornistrów.
JoeAlex
8 miesięcy temu
Niby ksiądz, niby inteligentny ... a jakby nie kumał... a może nie chce kumać?
bEruDXAH
Abc
8 miesięcy temu
Odwalcie się od niego :)) jest gość :)).... Nie kradnie, nie zabija a zdobył taki majątek na ciemnocie :)) legalnie. Szacun 💪 😎 korzystać póki jest tępota na świecie :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić