Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Eksperci WHO jadą do Wuhan

5
Podziel się:

Wciąż występują wątpliwości odnośnie okoliczności rozprzestrzenienia się koronawirusa wśród mieszkańców Wuhan. Zbadania tej kwestii podjęli się eksperci Światowej Organizacja Zdrowia. Uważają, że do ostatecznych wniosków dojdą dopiero po kolejnej wizycie w chińskim mieście.

Koronawirus. Eksperci WHO jadą do Wuhan
Wuhan w środkowych Chinach (Getty Images, Barcroft Media , Contributor)

Na temat kolejnej wyprawy do Wuhan zabrał głos Peter Ben Embarek. Wybór miejsca nie jest przypadkowy – to właśnie w tym mieście, w prowincji Hubei, w środkowych Chinach, potwierdzono pierwsze przypadki zarażenia się koronawirusem. W trakcie I fali stanowiło ono również epicentrum pandemii COVID-19.

Ekspert Światowej Organizacji Zdrowia ds. Chorób zwierząt poinformował, że razem z jego zespołem planują jeszcze raz porozmawiać z pierwszymi osobami chorymi na COVID-19. Uważa, że mogą one dostarczyć cennych informacji odnośnie pochodzenia koronawirusa.

Koronawirus w Wuhan. WHO sprawdza pochodzenie COVID-19

Ben Embarek podkreśla, że nie istnieją żadne dowody na to, aby koronawirus był dziełem człowieka. Ekspert WHO uważa, że mieszkańcy Wuhan zarazili się nim od nietoperzy. Jednak naukowcy wciąż nie dysponują wystarczającymi informacjami odnośnie tego, w jakich okolicznościach doszło do "przeniesienia się" wirusa na ludzi.

Nie wiemy, co tak naprawdę stało się przed grudniem 2019 roku, nie wiemy, w jaki sposób wirus przeszedł (...) z nietoperzy na ludzi. I to jest ten fragment historii, który musimy odtworzyć – wyjaśnił Ben Embarek w rozmowie z Reuters.

Poza rozmową z pierwszymi chorymi zespół WHO spróbuje dotrzeć do zarażonych, którzy nie zostali oficjalnie zdiagnozowani. Będą ich szukać m.in. wśród pracowników słynnego targu z owocami morza w Wuhan.

Zobacz także: Zobacz też: Grupy krwi a COVID-19. Badania z Chin
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
🤣🤣🤣🤣🤣
2 lata temu
Dojechali juz⁉️
Gość
2 lata temu
Kitajce zgotowali nam ten los. Ludzie na całym świecie umierają, a u nich ZERO ZGONÓW !!!
J. B
2 lata temu
Co by nie powiedzieli to i tak bedzie klamstwo. Nikt im nie uwierzy. Oni juz dawna maja odpowiedz. A teraz jada tylko dla oka, zeby ludzie widzieli jak to oni sie bardzo przejmuja nami. Smiechu warte😁😁😁
Olgino
2 lata temu
Chińczycy kłamią , prawdopodobnie u nich już wszyscy obywatele przeszli covida i mają bezobjawowego zdrowego symbionta , tylko czy można się zgodzić z tym że taki np. Hiv to symbiont? Covid uodparnia na ból i powoduje chorobliwy niewydajny pracoholizm czyli to co komuna lubi , słabych lub tych którzy już z wirusem współżyć nie dają rady zabija. Także cieszcie się, wszystkich nas Światowy Komunistyczny Rząd zamieni w bezwolnych niewolników tyrających na państwowe i półpaństwowe firmy upolitycznione. Witamy w raju , w realcomunismie. I tak wszystkich prywaciarza poprzejmuja bo na nich chorują specjalne zabójcze niezaraźliwe odmiany wirusa , więc nie będziecie mieli już kogo obrażać i na kogo narzekać , będziecie mieli państwowa totalitarne sprawiedliwość a jak coś się nie podoba to całowanie przez tajników na środku miasta publicznie , Internet przejmują także i się nie podzielisz nagraniem z reżimowego mordobicia.
Gość01
2 lata temu
WHO nigdy tak głośno się nie wypowiadało i tak często pokazywało winny będzie się bronił że są wspaniali
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić