Witold Waszczykowski poważnie chory. "Pojawiły się problemy z mówieniem"

479

Europoseł PiS Witold Waszczykowski ma poważny problem. Od kilku miesięcy 67-polityk cierpi na uciążliwą chorobę, objawiającą się m.in. drętwieniem kończyn i problemami z chodzeniem. - Pojawiły się też problemy z mówieniem, czasem wypadają rzeczy z ręki - powiedział były szef MSZ "Super Expressowi".

Witold Waszczykowski poważnie chory. "Pojawiły się problemy z mówieniem"
Witold Waszczykowski walczy walczy z poważną chorobą (Getty Images)

Kilka miesięcy temu Witold Waszczykowski przeszedł zabieg wszczepienia endoprotezy w nodze. Operacja miała pomóc w problemach z kończyną, ale okazało się, że bezwład nóg postępował. Lekarz zalecił europosłowi przebadanie się pod kątem polineuropatii.

Witold Waszczykowski walczy o zdrowie

I okazało się, że ją mam. I zaczęło się szukanie przyczyn. A tych może być mnóstwo, jak choćby borelioza, czy cukrzyca, ale te choroby wykluczono. Jedyne co znaleziono to drastycznie niski poziom witaminy B12 w organizmie - powiedział Witold Waszczykowski w rozmowie z "Super Expressem".

Polineuripatia to choroba neurologiczna, wynikająca z uszkodzenia wielu nerwów obwodowych. Manifestuje się przede wszystkim objawami ruchowymi i czuciowymi, takimi jak drętwienie, mrowienie, ból czy zaburzenia czucia w kończynach.

Jak informuje polityk, poszukiwania przyczyn choroby nadal trwają. Waszczykowski otrzymał serię zastrzyków, poddawany jest badaniom rezonansem magnetycznym i czeka na efekty. W walce z chorobą wspiera go rodzina.

Mam wsparcie wśród najbliższych. Ta choroba objawia się bezwładnością kończyn, mam też już problemy z mówieniem, trudno mi chodzić, czasem wypadają rzeczy z ręki – dodaje były szef MSZ.

Co dalej? Waszczykowski o prognozach

Nie ma szans raczej na poprawę. Nadzieja jest taka, że to się skończy parkinsonem, a nie alzheimerem – cytuje Witolda Waszczykowskiego "Super Express".

Waszczykowski ostro o polexicie

Mimo poważnych problemów zdrowotnych europoseł nie zapomina o polityce. W rozmowie z "SE" odniósł się m.in. do doniesień o rzekomych planach na wyjście Polski z Unii Europejskiej.

Totalna opozycja zarzuca nam, że zmierzamy do "polexitu". Chcę zapewnić, że nic takiego nie ma miejsca! Jesteśmy w UE, ponieważ chcieliśmy wrócić do Zachodu. Nie możemy być państwem żyjącym samodzielnie. I żadnego "polexitu" nie będzie –  powiedział Waszczykowski.
Zobacz także: PiS przygotowuje ustawę umożliwiającą polexit? Gabriela Morawska-Stanecka alarmuje
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić