Kosma Szczepaniak| 

Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Prezydent potwierdził rozmowy o szczepionce na koronawirusa

15

Prezydent Polski Andrzej Duda udał się z wizytą do Stanów Zjednoczonych. Podczas briefingu prasowego odbywającego się w ambasadzie w Polski w USA potwierdził, że z Donaldem Trumpem będą prowadzone rozmowy w sprawie szczepionki na koronawirusa.

Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Prezydent potwierdził rozmowy o szczepionce na koronawirusa
Andrzej Duda wziął udział w konferencji prasowej w Waszyngtonie (PAP, Leszek Szymański)

Około godziny 15:40 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja prasowa Andrzeja Dudy, który przebywa aktualnie w USA. Prezydent Polski rozpoczął ją od podsumowania, o czym będą prowadzone rozmowy z Donaldem Trumpem. Kluczowymi tematami mają być współpraca militarna, gospodarcza i sprawa trójmorza.

Prezydent RP przyznał jednocześnie, że będzie rozmawiał z głową państwa amerykańskiego o współpracy w zakresie szczepionki na koronawirusa. Duda zasygnalizował, że już wcześniej informował Donalda Trumpa o chęci podjęcia takiej współpracy. Mówił, że Polscy naukowcy w zakresie biotechnologii są otwarci na współpracę z amerykańskimi obiektami badawczymi, które w tym momencie są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

To dla mnie niezwykle ważna sprawa, że będziemy rozmawiali o szczepionce przeciwko koronawirusowi i współpracy naszych państw w tym zakresie - mówił Duda podczas konferencji.

Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Prezydent pod pomnikiem

Prezydent Andrzej Duda w Stanach Zjednoczonych wylądował w nocy z wtorku na środę. Jego jedną z pierwszych decyzji było udanie się pod pomnik Tadeusza Kościuszki z kwiatami. 8 czerwca z pomnika w Waszyngtonie usunięto napisy przeciwko brutalności policji i krytykujące prezydenta Trumpa. Pokryto nimi cokół pomnika podczas gwałtownych protestów pod Białym Domem w pierwszym tygodniu czerwca.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić