Wjechał samochodem na plażę. Ten mandat popamięta na długo

26

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Gdańsku, gdzie 34-letni Gruzin wjechał toyotą na plażę w Jelitkowie. Zakopał się w piachu i nie mógł wyjechać. Podczas zdarzenia sprawca uszkodził chodnik i krawężnik. Swój wyczyn zapamięta na długo, bowiem policjanci wystawili mu ogromny mandat.

Wjechał samochodem na plażę. Ten mandat popamięta na długo
Wjechał samochodem na plażę. Słono zapłacił (Policja)

Wszystko działo się w piątkowy poranek. Na plażę w Jelitkowie na wysokości wejścia numer 67 wjechał samochód marki toyota, który w pewnym momencie ugrzązł w piachu i nie mógł wyjechać. Jak się okazało, to nie był jedyny problem kierowcy.

Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy wylegitymowali 34-letniego obywatela Gruzji. Mundurowi ustalili, że kierowca, wjeżdżając na plażę, nie zastosował się do znaku zakazu ruchu, a ponadto uszkodził chodnik i krawężnik.

O zdarzeniu został powiadomiony między innymi Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Urząd Morski w Gdyni - podkreśla policja w Gdańsku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Za spowodowanie zdarzenia drogowego i za złamanie zakazu ruchu, 34-latek z Gruzji został ukarany dwoma mandatami po 5 tysięcy złotych i 8 punktami karnymi. Kierujący w obecności policjantów wezwał holownik, który usunął jego pojazd z plaży. Mandat i całą sytuację z pewnością zapamięta na długo.

Samochodem na plażę w Polsce? To zakazane

Do podobnej sytuacji doszło pod koniec 2023 roku w Mielnie. Kierowca wjechał na plażę i zakopał się w piachu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia przebadali 23-latka na obecność alkoholu. Okazało się, że był kompletnie pijany.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, karę pieniężną od 5 do 60 tysięcy oraz 15 punktów karnych. Wjazd samochodem na polskie plaże, co nie powinno nikogo dziwić, jest rzecz jasna surowo zakazany. Większość dysponuje parkingami i to tam trzeba zostawić pojazd.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić