Wkładają je za wycieraczki aut. Strażnicy: "to przynęta"

23

Kolejny raz strażnicy miejscy informują o fałszywych wezwaniach do zapłaty mandatu wkładanych za wycieraczki samochodów na warszawskich ulicach. Mundurowi przypominają – wezwania od Straży Miejskiej są wezwaniami do stawiennictwa, a nigdy do zapłaty! Zachowajcie ostrożność.

Wkładają je za wycieraczki aut. Strażnicy: "to przynęta"
Takie druczki oszuści wkładają za wycieraczki samochodwów. (Straż Miejska Warszawa)

Już kolejny raz w ostatnim czasie, ktoś usiłuje wyłudzać pieniądze metodą "na wezwanie do zapłaty". Druczki znajdowane przez kierowców za wycieraczkami samochodów noszą oznaczenia warszawskiej Straży Miejskiej i mają umożliwiać rzekome opłacenie mandatu.

Przypominamy: znalazłeś za wycieraczką "powiadomienie" zachęcające do zapłaty mandatu? To oszustwo! Nie skanuj kodów, nie wpisuj linków. Jeśli masz wątpliwość – skontaktuj się z wybranym oddziałem terenowym - apelują strażnicy miejscy.

Kolejne fałszywe wezwania zauważono na Pradze-Północ. Ale nie tylko tam grasują oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze. Za wycieraczkami pojazdu strażnicy wykryli druczek z logo Straży Miejskiej m.st. Warszawy i kodem QR, którego zeskanowanie powoduje przeniesienie na podejrzaną stronę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł

Na ulotce znajduje się informacja o wysokości nałożonego mandatu z kuszącą propozycją, że jeśli wpłacimy kwotę w ciągu doby, kara za wykroczenie zostanie zmniejszona o połowę.

To jednak przynęta, która ma na celu jedno: pozyskanie dostępu i wyczyszczenie konta ofiary - podkreślają mundurowi.

To druga w odstępie kilku dni próba oszustwa "na wezwanie do zapłaty". Należy zatem pamiętać, by nigdy nie stosować się do nakazów wpłat umieszczanych na ulotkach znalezionych za wycieraczkami auta. Z wezwaniem od Straży Miejskiej należy zgłosić się do Oddziału Terenowego.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić