o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Władimir Putin o relacji Rosja - Polska. Wskazał, co można poprawić

Podziel się

- Kontakty rosyjsko-polskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne i produktywne, tym bardziej że jesteśmy sąsiadami nad Bałtykiem - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, odbierając listy uwierzytelniające, które na jego ręce złożył polski ambasador Krzysztof Krajewski.

Władimir Putin o relacji Rosja - Polska. Wskazał, co można poprawić
Władimir Putin (Getty Images)
bEEvaVLV

Ostatnio Władimir Putin wystąpił przed ambasadorami różnych krajów. Prezydent Rosji zapewnił, że jego kraj jest gotowy do wzajemnie korzystnego partnerstwa na arenie międzynarodowej i do współpracy "na zasadach równoprawności i nieingerowania w sprawy wewnętrzne".

Jednocześnie Putin krytykował "sankcje umotywowane polityczne". Ponadto ocenił, że sytuacja na świecie wciąż jest niestabilna i komplikuje się.

bEEvaVLX

Odnosił się do pandemii koronawirusa. Spostrzegł, że "zadała nam wszystkim wiele szkody". Poza tym zwrócił uwagę na kwestię zagrożenia terrorystycznego.

Nie mniejszy niepokój wywołuje degradacja systemu stabilności strategicznej i kontroli zbrojeń - mówił Putin.
bEEvaVMd

Władimir Putin: Kontakty rosyjsko-polskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne

Prezydent Rosji odnosił się również do relacji Rosji z Polską.

Kontakty rosyjsko-polskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne i produktywne, tym bardziej że jesteśmy sąsiadami nad Bałtykiem. Trudne kwestie, które nagromadziły się w relacjach dwustronnych, można bez wątpienia rozwiązywać, działając na podstawie pragmatyzmu i uwzględniania interesów obu stron. Opowiadamy się właśnie za takim konstruktywnym podejściem - spostrzegał Władimir Putin.
bEEvaVMe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvaVMy
Źródło:
PAP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić