Władimir Putin o relacji Rosja - Polska. Wskazał, co można poprawić

- Kontakty rosyjsko-polskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne i produktywne, tym bardziej że jesteśmy sąsiadami nad Bałtykiem - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, odbierając listy uwierzytelniające, które na jego ręce złożył polski ambasador Krzysztof Krajewski.

Władimir Putin o relacji Rosja - Polska. Wskazał, co można poprawić
Władimir Putin (Getty Images)

Ostatnio Władimir Putin wystąpił przed ambasadorami różnych krajów. Prezydent Rosji zapewnił, że jego kraj jest gotowy do wzajemnie korzystnego partnerstwa na arenie międzynarodowej i do współpracy "na zasadach równoprawności i nieingerowania w sprawy wewnętrzne".

Jednocześnie Putin krytykował "sankcje umotywowane polityczne". Ponadto ocenił, że sytuacja na świecie wciąż jest niestabilna i komplikuje się.

Odnosił się do pandemii koronawirusa. Spostrzegł, że "zadała nam wszystkim wiele szkody". Poza tym zwrócił uwagę na kwestię zagrożenia terrorystycznego.

Nie mniejszy niepokój wywołuje degradacja systemu stabilności strategicznej i kontroli zbrojeń - mówił Putin.

Władimir Putin: Kontakty rosyjsko-polskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne

Prezydent Rosji odnosił się również do relacji Rosji z Polską.

Kontakty rosyjsko-polskie mogłyby być oczywiście bardziej merytoryczne i produktywne, tym bardziej że jesteśmy sąsiadami nad Bałtykiem. Trudne kwestie, które nagromadziły się w relacjach dwustronnych, można bez wątpienia rozwiązywać, działając na podstawie pragmatyzmu i uwzględniania interesów obu stron. Opowiadamy się właśnie za takim konstruktywnym podejściem - spostrzegał Władimir Putin.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić