Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Włamali się do szkoły. Mogą trafić za kraty na 10 lat

15
Podziel się:

Policja zatrzymała podejrzanych w sprawie kradzieży sprzętu z Zespołu Szkół nr 21 we Wrocławiu. Michał G. wraz z Damianem N. - mieli ukraść ze szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami m.in. specjalistyczny sprzęt do diagnozy i terapii zaburzeń słuchu.

Włamali się do szkoły. Mogą trafić za kraty na 10 lat
Policja zatrzymała podejrzanych o kradzież. (Policja)

Do zdarzenia doszło 18 grudnia. Sprawcy włamali się do budynku Zespołu Szkół nr 21 przy ul. Piotra Ignuta 28 we Wrocławiu i ukradli specjalistyczny sprzęt oraz zabawki.

Złodzieje ukradli nawet klocki Lego

Mężczyźni zabrali sprzęt do terapii Tomatisa, specjalistyczny system przeznaczony do diagnozy i terapii zaburzeń słuchu, sprzęt elektroniczny, komputerowy, a nawet klocki Lego o łącznej wartości ponad 65 tys. zł - podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska.

Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 24 i 35 lat, którzy obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Jeden z nich - Michał G. miał również kilka dni wcześniej włamać się do agencji pocztowej przy ul. Kozanowskiej we Wrocławiu. Tam straty oszacowano na niemal 5 tys. zł.

Podczas przeszukań w mieszkaniach podejrzanych znaleziono część skradzionych przedmiotów. Ponadto skonfiskowano kilkaset porcji narkotyków. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem, a jeden dodatkowo za posiadanie środków odurzających.

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie Michała G. na trzy miesiące, do czego sąd się przychylił. Z kolei wobec drugiego podejrzanego - Damiana N. zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Kamil Stoch już nic nie musi. Ojciec o filozofii Stocha. „On chce tylko poprawiać to, co robi”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
tylko kś
11 miesięcy temu
Zawsze powtarzam: złodzieje i ich rodziny to bezwartościowe dla społeczeństwa ludzkie odpady: powinno się takich przeznaczać na organy!
kret
11 miesięcy temu
Powinni być przykładnie ukarani bez żadnych łagodzących opuszczania przed terminowych wyjść .
pytam się
11 miesięcy temu
dlaczego oni jeszcze żyją...
Iza
11 miesięcy temu
No jak można zrobić to dzieciom i tak poszkodowanym przez los ? Do dobrego wychowania potrzebne są dobre wartości , dobre przykłady , mój syn urodzony w niedzielę myślałam że będzie niedzielny Jacuś , nie idzie to w parze , pracowity na wszystko zarobił sam , osiągnął wszystko co można było ....
rombel
11 miesięcy temu
Polak potrafi
zakład?
11 miesięcy temu
No co? To byli bogobojni, praworządni wyborcy PIS. Ktoś się chce założyć?
Kazio
11 miesięcy temu
Wygląda nas to, że to kradzież na zlecenie... Poszukać zleceniodawcy wśród lekarzy prywatnych gabinetów laryngologicznych. A lego? Pewnie dla młodszego rodzeństwa lub na sprzedaż w internecie.
policzyłem , ...
11 miesięcy temu
65 000 to o wiele mniej niż jeden respirator , tego co tak ładnie martwił się o Polaków
Adrian
11 miesięcy temu
Złodzieje ukradli klocki lego, tak? A jak pisuary podniosły podatki i opłaty, tak, że szkoła nie kupi żadnych klocków przez następne 10 lat, to już ok?
Xix
11 miesięcy temu
Kradzież takiego specjalistycznego sprzętu musiała być albo bezmyślną albo ma zamówienie. Zostaje jeszcze ewentualność przerobienia sprzętu aby słuchać disco polo.
PISia paranoj...
11 miesięcy temu
Okaże się że to kibole z patriotycznych bojówek Kaczyńskiego i już jutro ziobrowy prokurator wycofa wszystkie oskarżenia a sąd na wniosek prokuratury każe ich wypuścić.
fhen
11 miesięcy temu
10 lat to powinni dostać ale pracy w kamieniołomach a nie ciepłą celę z telewizorem
Takaprawda
11 miesięcy temu
Myślałem że chodzi o Pinokia i Kaczora.
MAma
11 miesięcy temu
Czas zmienić te kary, po co 10 lat co to da, powinni odpracować na rzecz szkoły, wymalować sale, naprawić usterki, sprzątać po lekcjach itp , aż odpracują szkody!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić