o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Właściciele czworonogów muszą uważać. MSWiA ma pomysł na nowe mandaty

2
Podziel się

Ważne informacje dla właścicieli czworonogów. "Rzeczpospolita" donosi, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje wprowadzenie nowych mandatów.

Szykują się nowe mandaty dla właścicieli czworonogów
Szykują się nowe mandaty dla właścicieli czworonogów (Pixabay)
bDYckuYB

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" podzielili się nowymi ustaleniami. To efekt dotarcia przez nich do aktualizacji taryfikatora mandatów, do której doszło w wyniku zmian w kodeksie karnym. Przedstawiciele dziennika donoszą, że mandat będą mogli otrzymać posiadacze zwierząt, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Przepis mówiący o takiej karze ma obowiązywać w dwóch wymiarach. Podstawowy obejmuje niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

A co mówi wariant kwalifikowany? Obejmuje on niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia czy nawet życia człowieka.

bDYckuYD

Zobacz także: Morawiecki w restauracji. Balcerowicz: pogarda dla ludzi, feudalizm

Jakie będą uprawnienia policji?

Funkcjonariusze zostaną upoważnieni do tego, by skierować wniosek do sądu o ukaranie posiadacza takiego zwierzęcia. W przypadku postanowienia przez sąd, że właściciel nie zachował niezbędnych środków ostrożności, możliwe są poważne konsekwencje.

bDYckuYJ

"Rzeczpospolita" informuje, że posiadacz zwierzęcia może dostać mocno po kieszeni. Przewidywane są kary do 5 tysięcy złotych. Ponadto może dojść nawet do pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYckuZe
KOMENTARZE
(2)
czl
11 miesięcy temu
tylko żeby egzekwować
00000
12 miesięcy temu
Tylko szkoda jedynie,że to nie są bzdury bo tylko Mandaty i Mandaty Płacić,niech sobie sami Płacą !!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić