Wojskowy helikopter runął na ziemię. Przerażające nagranie z Meksyku

34

Helikopter meksykańskiej marynarki wojennej uderzył o ziemię podczas awaryjnego lądowania. Próbował dotrzeć do poszkodowanych przez huragan mieszkańców stanu Hidalgo. Wypadek uwieczniono na nagraniu. Wszystkie osoby na pokładzie przeżyły.

Wojskowy helikopter runął na ziemię. Przerażające nagranie z Meksyku
Wojskowy helikopter uderzył w ziemię w czasie awaryjnego lądowania w Meksyku (PAP/EPA)

Do wypadku doszło w miejscowości Agua Blanca w meksykańskim stanie Hidalgo. Tam śmigłowiec meksykańskiej marynarki wojennej próbował w środę dotrzeć do obszarów dotkniętych przez huragan Grace. W pewnym momencie załoga zauważyła, że maszyna prawdopodobnie jest uszkodzona i zgłosiła konieczność awaryjnego lądowania.

Awaryjne lądowanie śmigłowca. Nagrania obiegły sieć

Świadkowie zdarzenia nagrali próbę lądowania helikoptera. Na filmie widać, jak maszyna z impetem uderza o ziemię, a łopaty jej wirnika odłamują się i odlatują na boki. Na zdjęciach z miejsca wypadku można też dostrzec, że tylna część śmigłowca także uległa zniszczeniu.

Według lokalnych władz żadna z osób będących na pokładzie śmigłowca nie zginęła. Trzech rannych pasażerów przetransportowano do pobliskiego szpitala. Jak informują media, w środku przebywał także sekretarz lokalnego rządu stanu Veracruz Eric Cisneros, który doznał drobnych obrażeń.

Huragan Grace zabił co najmniej 8 osób

Huragan Grace uderzył w Meksyk w zeszłym tygodniu. Spowodował powodzie i lawiny błotne, które zabiły co najmniej osiem osób. Grace wiała maksymalnym stałym wiatrem o prędkości 201 km na godzinę, była huraganem kategorii 3 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Teraz huragan słabnie, ale przypuszcza się, że spowoduje jeszcze obfite odpady deszczu.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić