Wpadka "Wiadomości" TVP. Pokazali scenę z serialu jako strzelaninę

185

"Wiadomości" Telewizji Polskiej wyemitowały materiał na temat nielegalnej emigracji. Poruszono temat m.in. strzelaniny, do której doszło w Szwecji, a za którą mieli stać obcokrajowcy. Okazało się, że był to materiał z planu serialu gangsterskiego.

Wpadka "Wiadomości" TVP. Pokazali scenę z serialu jako strzelaninę
W "Wiadomościach" pokazano strzelaninę na ulicach Szwecji. W rzeczywistości był to plan popularnego serialu (kadr z "Wiadomości" TVP)

Na nierzetelność Telewizji Polskiej zwrócił uwagę m.in. użytkownik Twittera Piotr Piotrowicz. "Strzelanina", o której wspomniano w programie "Wiadomości", w rzeczywistości była nagrywaniem kolejnego odcinka serialu gangsterskiego "Snabba cash".

Tymczasem wczoraj w "Wiadomościach" na TVP pokazali plan filmowy ze szwedzkiego serialu gangsterskiego "Snabba cash", pokazując, do jakich to już strzelanin dochodzi w Szwecji – napisał Piotr Piotrowicz na Twitterze.

Wpadka Telewizji Polskiej. "Wiadomości" podały nierzetelną informację

Jako dowód na pomyłkę dziennikarzy "Wiadomości" pokazano ogłoszenie o nagrywaniu serialu. Pojawiło się ono właśnie na jednym z osiedli w Sundbyberg w północno-wschodniej Szwecji, na którym doszło do nieistniejącej strzelaniny.

Takie karteczki z informacją o nagrywaniu filmu na kilka tygodni przed były rozklejane po całym osiedlu. Wszyscy w okolicy wiedzieli, że 22 października będą nagrywać kolejny sezon Netflixa w Sundbyberg, na północy Sztokholmu – tłumaczył Piotr Piotrowicz na Twitterze.

Fakt, że materiał zarejestrowany na planie "Snabba cash" został przedstawiony jako prawdziwa strzelanina, nie uszedł uwadze samych Szwedów. Artykuł na ten temat opublikowano m.in. na szwedzkim portalu Expressen, którego dziennikarze dotarli do producenta serialu Nicklasa Wikströma Nicastro.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nicklas Wikström Nicastro dowiedział się o tym, w jaki sposób jest wykorzystywany klip, dopiero od dziennikarzy. Producent nie krył szoku z powodu odbioru, z którym spotkało się nagranie z planu serialu.

Jestem w szoku – przyznał Nicklas Wikström Nicastro w rozmowie z dziennikarzami Expressen.
Zobacz także: Zobacz też: Donald Tusk w TVP? „Zastanowimy się”
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić