Natalia Bogucka| 

Koniec z tym wyjątkiem. Zmiany w obostrzeniach od 4 czerwca

206

Rząd opublikował nowe rozporządzenie, z którego wynika, że już wkrótce dozwolone będzie organizowanie koncertów. Zmiany w obostrzeniach mają wejść w życie 4 czerwca.

Koniec z tym wyjątkiem. Zmiany w obostrzeniach od 4 czerwca
Koncerty będą dozwolone (Getty Images)

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa w Polsce. Wynika z niego, że od 4 czerwca wrócą koncerty.

Do tej pory imprezy plenerowe były dopuszczalne, ale wyjątek stanowiły koncerty zespołów muzycznych i występy grup cyrkowych. W nowym rozporządzeniu takich wykluczeń już nie ma.

Koncerty będą dozwolone. Są pewne warunki

Z dokumentu wynika, że od 4 czerwca będzie możliwe prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki". Wydarzenia mogą być jednak organizowane tylko na wolnym powietrzu.

Na widowni co drugie miejsce będzie musiało pozostać wolne. Jeśli miejsca nie są wyznaczone, widzowie muszą zachować min. 1,5 metra odległości, a w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 250 osób.

Jednocześnie uczestnicy wydarzenia muszą zakrywać nos i usta i nie mogą spożywać posiłków. Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą wliczane do limitów.

Zobacz także: Paszport covidowy. Jak będzie wyglądał i gdzie będzie działał?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić