Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Wracają rejsy statkami wycieczkowymi. Pasażerów obowiązują nowe zasady

1
Podziel się:

Pandemia COVID-19 negatywnie odbiła się na przemyśle wycieczkowym. Największe i zarazem najbardziej dochodowe jednostki długo nie mogły wrócić na morze. Jako pierwszy w rejs wyruszył MSC Grandiosa. Ze względu na koronawirusa jego pasażerowie muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Wracają rejsy statkami wycieczkowymi. Pasażerów obowiązują nowe zasady
MSC Grandiosa oferuje siedmiodniowy rejs po Morzu Śródziemnym (Getty Images, Joe Raedle , Staff)

Według ustaleń "New York Post" MSC Grandiosa przyjął na pokład 3 tysiące pasażerów. Rejs po Morzu Śródziemnym rozpocznie się od wypłynięcia z włoskiego portu w Genui i będzie trwał siedem dni.

Rejsy w czasie pandemii COVID-19. Nowe zasady bezpieczeństwa

Przed wejściem na pokład pasażerowie MSC Grandiosa będą musieli przejść badania na obecność koronawirusa. "CNN" podaje, że zostaną sprawdzeni zarówno przez wykonanie testu wykrywającego antygeny, jak i molekularnego.

Jeśli testy wykażą u pasażera obecność koronawirusa, nie wejdzie on na pokład. Przedstawiciel MSC Grandiosa wyjawił, że spotkał się już z takim przypadkiem. Wspomniany klient uzyskał pozytywny wynik w obu testach. Odmówiono zarówno jemu, jak i jego towarzyszom podróży oraz osobom, które dotarły na miejsce tym samym środkiem transportu.

Zgodnie z protokołem, pasażerowi oraz podróżującej z nim grupie odmówiono wejścia na pokład. Ponadto innym pasażerom, którzy dotarli na statek tą samą furgonetką, odmówiono wejścia na pokład, ponieważ byli w bliskim kontakcie z pasażerem, który uzyskał pozytywny wynik – wyjaśnił przedstawiciel MSC Grandiosa w rozmowie z "New York Post".

Pasażerowie statku wypełniają także kwestionariusz dotyczący swojego stanu zdrowia oraz przechodzą mierzenie temperatury. Nowe zasady obowiązują również członków załogi. Są oni zmuszeni wykonywać testy na koronawirusa nie tylko przed rozpoczęciem podróży, lecz w trakcie jej trwania.

Zobacz także: Zobacz też: Statek poddany kwarantannie. Wykryli koronawirusa na pokładzie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Tom
2 lata temu
hahahahahaha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić