o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Wstrząsające zdjęcia. NASA ujawnia

183
Podziel się

Na początku 2021 roku NASA opublikowała zdjęcia, które pokazują wpływ zmian klimatycznych na Ziemię. Wśród fotografii są m.in. topniejące lodowce, śnieg na Saharze czy też opustoszałe w trakcie pandemii miasta.

Wstrząsające zdjęcia. NASA ujawnia
(NASA)
bELAJQSt

NASA opublikowała szokujące zdjęcia satelitarne pokazujące, jak globalne ocieplenie, do którego przyczynia się człowiek, zmienia naszą planetę. Seria nazwana "Images of Change" składa się z ponad 500 różnych obrazów, które mają uświadomić, jak duże są zmiany i jak szybko postępują.

Zdjęcia dotyczą różnych zjawisk. Ukazano m.in. zanikanie islandzkiego lodowca Okjökull, pożary lasów w Argentynie czy też powódź w Pakistanie. Zdjęcia przed i po czasami dzieli zaledwie kilka lat.

bELAJQSv

Topniejące lodowce i pożary lasów

NASA pokazała na zdjęciach m.in. topnienie lodu morskiego Arktyki. Pierwsza fotografia wykonana jest w 1984, a 2020 roku. Naukowcy ostrzegają, że w ubiegłym roku lód był wyjątkowo cienki, a niektórych miejscach wcale go nie było.

W tempie, w jakim obserwujemy ten spadek jest bardzo prawdopodobne, że letni lód Arktyki całkowicie zniknie w tym stuleciu - powiedział Joey Comiso, naukowiec z NASA
bELAJQSB

Podczas gdy lód Arktyki się kurczy, na Saharze spadł śnieg. W grudniu 2016 r., a później w styczniu 2017 roku. Na pustyni utworzyły się zaspy, a pokrywa śniegu miała miejscami nawet 0,5 metra.

NASA także różne zdjęcia z działalności człowieka. Pokazano m.in., jak zmieniło się wybrzeże Zatoki Perskiej, odkąd rozbudował się Dubaj. Uchwycono także, jak wyglądało Wuhan na początku 2020 r. czyli na początku pandemii koronawirusa.

bELAJQSC
Zobacz także: Tajemnica z prehistorii odkryta. Wszystko dzięki zębom
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELAJQSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
xx33
9 miesięcy temu
Jeżeli coś czego nie widzi oko potrafi dziesiątkować ludzi na całym świecie to pokazuje jak "malutki" jest ten człowiek. Jestem za dbaniem o to co nas otacza, ale złudzeń że coś zatrzymamy nie mam.
Milik
9 miesięcy temu
Sami znawcy w komentarzach a wiedzę czerpali z top 10 na YT.
Marek 🐬
9 miesięcy temu
Może Szkoda że NASA nie mogła robić zdjęć ,w całej historii życia ziemi odkąd przynajmniej już żył homo sapiens , wtedy byśmy więcej wiedzieli na temat klimatu i jego zmian. Zresztą nauka badająca te zagadnienia w dalekiej przyszłości wiem że ziemia miała okresy bardzo gorącego klimatu i okresy zlodowaceń i w tamtych czasach człowieka albo jeszcze nie było albo jeśli już był częścią ziemi to nie miał faktycznie wpływu na klimat ziemi myślę że i teraz jest podobnie. Jedyne co ludzkość ziemi musi robić to nie zaśmiecać planety oraz dbać o ekologię w zakresie niebezpiecznych odpadów między innymi radioaktywnych oraz dbać o czystość i eko system oceanów i mórz i lasów deszczowych na lądzie . To jest podstawą bezpieczeństwa klimatu i ogólnie życia ludzi na ziemi.
bELAJQSX
Jouji
9 miesięcy temu
Nie zmiany sa problemem ale tempo tych zmian.
Ziemianin
9 miesięcy temu
Naturalne cykle ziemi powodują że naprzemiennie robi się raz cieplej raz zimniej. Człowiek ma w tym swój udział że jest cieplej dziesiątkami tysięcy elektrowni węglowych, dziesiątkami tysięcy fabryk, setkami milionów pieców i ponad miliardem samochodów.
...
9 miesięcy temu
Naukowcy są tak zestresowani, bo człowiek przyspiesza proces ocieplania się klimatu. To prawda, zmiany klimatu były jeszcze przed nami. Tylko wtedy stężenie CO2 w atmosferze nie ulegało zmianie. Dopiero człowiek to zmienił.
franio
9 miesięcy temu
trzeba więcej wycinać lasów, puszczy amazońskiej, lasów tropikalnych i sadzić palmy na tłuszcz palmowy utwardzony to będzie " coraz lepiej " sami przywódcy krajów nam to zgotowali
SSJ
9 miesięcy temu
Od 2019 27/28 wiem ze woda niszy i buduje wiem jak popłynie. Max 4 lata. Pzdr...
Bądź jak Mate...
9 miesięcy temu
Zatwarzajaca tu ilość naukowców od klimatu. Głupota ludzi uwarzajacych się za mądrych jest przerażająca, a teraz marsz do "książek" i się wypowiadać jak mamy jakieś pojęcie na dany temat ps.nie czerpać "wiedzy" z fb yt twit itd.
Girl
9 miesięcy temu
To ja tylko czekam na tsunami i będzie wszystko co chciałam usłyszeć jak będzie tsunami to ja chyba nauczę się robić fikołki
John Wayne
9 miesięcy temu
Dwa tygodnie temu globalne ocieplenie kopnęło mnie w tyłek, jak wyszedłem na podwórko nad ranem, a tam -15°C ;)
YOU
9 miesięcy temu
Ja słyszałem że to jest normalny cykl który zachodzi na ziemi co trzy i pół tysiąca lat Człowiek nie ma na to wpływu a jeżeli ma to bardzo znikomy ostatnim takim cyklem był POTOP
Franek
9 miesięcy temu
Karuzela informacyjna dla zmylenia zmyslow!
bELAJQSP
Niuto
9 miesięcy temu
Mała era lodowcowa występuje co 300a 350 lat wszystkie te gadania o ociepleniu to kłam w 17 wieku urupcje wulkanów emirowaly więcej niż od czasu gdy zaczęto używać paliw płynnych itd także nie dajcie się nabierać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić