o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

BBC ogłosiło Polskę "najgorszym krajem UE". Padły słowa "uciekajcie stąd"

1512
Podziel się

O Polsce znów zrobiło się głośno w zagranicznych mediach. Tym razem za sprawą Andrzeja Dudy i jego kontrowersyjnej polityki skierowanej przeciwko społeczności LGBT. Polskę określono "najgorszym krajem w Unii Europejskiej pod kątem praw ludzi homoseksualnych".

BBC ogłosiło Polskę "najgorszym krajem UE". Padły słowa "uciekajcie stąd"
Prezydent Andrzej Duda (ONS)
bDeBxsad

Materiał o sytuacji społeczności LGBT w Polsce został opublikowany przez stację BBC. Ben Hunte, jeden z ich dziennikarzy, przybył do naszego kraju jeszcze zanim wybuchła pandemia koronawirusa. Jego celem było zrelacjonowanie, z jakiego typu wyzwaniami i problemami muszą zmagać się osoby homoseksualne w Polsce.

Jedną z pierwszych rzeczy przedstawionych w reportażu są decyzje lokalnych samorządów o stworzeniu tzw. "stref bez LGBT". Oznacza to, że na terenie danych gmin czy powiatów zabronione jest promowanie innego, niż "tradycyjnego" modelu rodziny. Takich stref w Polsce jest już ponad 100 (głównie w południowo-wschodniej części kraju), co obszarowo przekłada się na około 1/3 powierzchni całego państwa.

bDeBxsaf

Polska najgorsza w UE. Wstrząsające relacje

Polska została określona w materiale BBC jako kraj, który jest "najgorszy w całej Unii Europejskiej pod kątem respektowania praw społeczności LGBT". Potwierdzają to rozmowy dziennikarza stacji z Polakami, którzy walczą o te prawa w różnego rodzaju paradach czy marszach równości.

Na marszu równości w Lublinie ludzie rzucali w nas kamieniami. Z kolei na innym wydarzeniu w tej samej koncepcji przeciwnicy marszu podłożyli blisko nas materiały wybuchowe - mówi jeden z rozmówców Bena Hunte'a.

Podobne przykrości spotykały osoby homoseksualne podczas protestu skierowanego w stronę kościoła katolickiego. Jeden z wyżej postawionych biskupów nazwał osoby LGBT "tęczową plagą". W trakcie protestu, jedna z osób nie została wpuszczona na teren kościoła przez policję ze względu na swoją orientację seksualną.

Jestem przez nich potraktowany jak śmieć. I to jest robione przez cały czas - mówił uczestnik protestu.
bDeBxsal

Dramatyczny apel Polki. "Uciekajcie stąd"

Jedna z sytuacji nagrana w trakcie reportażu pokazuje, jak błędne wyobrażenie o społeczności LGBT jest zakorzenione wśród ludzi. Nazywają oni ich bowiem pedofilami, ponieważ to z tym najczęściej łączą ich środowisko. - To właśnie z tego powodu zdecydowałem się wyjechać na dobre z Polski - mówi jeden z Polaków.

Niezwykle dramatyczny apel można wysłuchać już na samym początku filmu. Pojawia się na nim kobieta, która kilka lat temu wyjechała z Polski, jednak zdecydowała się wrócić. Skierowała swoje słowa do młodych osób mieszkających nadal w tym kraju.

Cztery lata temu wróciłam do Polski i jestem z tego powodu zła na siebie. Jeśli mogę coś polecić młodym ludziom, uciekajcie stąd. Tutaj nie będzie już lepiej, będzie tylko gorzej - słyszymy w reportażu.
bDeBxsam
bDeBxsaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1512)
WALCZĄCA
3 miesiące temu
KAŻDY CZŁOWIEK- DLA MNIE JEST CZŁOWIEKIEM- WAŻNE, ŻEBY BYŁ UCZCIWY, ŻYŁ W ZGODZIE Z INNYMI
Badura
3 miesiące temu
Tak się dzieje jak władza promuje skrajne poglądy, zaraz druga strona robi to samo tylko na odwrót. Przed PiS-em też żyli u nas tacy ludzie i nikt nie robił z tego problemu, ani tematu.
:/:/:/
3 miesiące temu
Dzisiaj ludzie mają jakąś propagandową szajbę, co komu do tego z kim kto żyje, trzeba samemu mieć nieudane życie, żeby zajmować się takimi bzdetami, jestem przeciwny adopcji dzieci przez takie osoby, a co do reszty to dorośli ludzie, niech żyją z kim chcą.
bDeBxsaH
wqq
3 miesiące temu
Dlaczego środowiska LGBT chcą tępić zwolenników tradycyjnych wartości? Gdzie równe prawa do własnych poglądów?
Pln
3 miesiące temu
Od kiedy w demokracji margines ma rządzić większością się pytam.
Najnowsze komentarze (1512)
fakty
2 miesiące temu
Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych. Każda krytyka, nawet łagodna może kogoś zranić. Wolność słowa ma granice, ale nie na zasadzie, że jak się ktoś czuje urażony to cenzura. Czy mogę napisać, ze ludzi słuchający disco polo mają koczowaty gust muzyczny? Ciemnogród∂ może być obrażany, a nazwanie faceta facetem to obraza, bo czuję się "kobietą"?
Normo
3 miesiące temu
Czy mamy marsze ludzi hetero promujących swoją orientację..? nie słyszałem o takich.. skoro my przeciętni ludzie hetero nie robimy demonstracji i wielkich happeningów z tego powodu, że jesteśmy hetero to dlaczego Wy macie to robić..? To jest właśnie promowanie i obnoszenie się swoją seksualnością której nie popieram. Jeśli ktoś żyje sobie spokojnie i zachowuje się normalnie to niech sobie będzie gejem, lesbijką czy kim tam chce... nikomu nic do tego.
Iwka
3 miesiące temu
Najgorsze to jest to ,ze to co caly swiat uważa za najgorsze,dla nich jest potęgą ,sila i mądrością 🤢😢,cóż robić, tacy ludzie💔
Japet
3 miesiące temu
Jest demokracja, czy nie? Jest wolność słowa, czy nie? Tak rozumując dlaczego mam być zmuszany do akceptacji czegoś, co uważam za nienormalność? Nie akceptuje, że są tacy, którzy używają odbytu jak kobiecej pochwy. Wolno mi i dlatego mam prawo w dowolny, ale nie chamski sposób wyrażać swój sprzeciw.
rangers
3 miesiące temu
to prezydentPolski ma winne ze oni sa tak traktowani w polsce sambym wyjechal z polski gdybym byl mlodszy ale jedynie moge sie nie godzic z duda ze to ideolgia a nie ludzie
Serval
3 miesiące temu
To bardzo smutne lecz prawdziwe. W obecnej sytuacji po wyborach staniemy się peroną non grata. Każda inność w Polsce, rodzi poczucie lęku. Kościół dolewa oliwy do ognia. Koniec parady równości. Pan Bosak odmawia nam prawa do obywatelstwa. Przestajemy być ludźmi. Każdy kto ma możliwość powinien ten kraj opuścić. Za chwilę znajdą odpowiedni paragraf by nas wyeliminować z życia publicznego.
Rozmaryn 18
3 miesiące temu
Co za tragedia placze juz trzecia noc haha
WALCZĄCA
3 miesiące temu
KAŻDY CZŁOWIEK- DLA MNIE JEST CZŁOWIEKIEM- WAŻNE, ŻEBY BYŁ UCZCIWY, ŻYŁ W ZGODZIE Z INNYMI
bDeBxsaz
On prawdziwy
3 miesiące temu
I dobrze. Polska to kraj tradycyjny i katolicki. Środowiska lewackie są agresywne i tolerancja w ich mniemaniu ma tylko działać w jedną stronę. Tak przy okazji zupełnie nie rozumiem po co być gejem?Kobiety ładnie pachną, mają aksamitną skórę i brak zbędnego owłosienia np na pośladkach czy pomiędzy nimi. Zapach ich genitali podnieca i zniewala. Tymczasem co to za przyjemność przytulać owłosionego typa pachnącego męskim potem i uprawiać z nim seks który śmierdzi męskim nasieniem i wyziewami z odbytnicy? Nie kumam tego, to bez sensu.
Drumtumtum
3 miesiące temu
Hmmm...ale co z tego wynika? Ze nie tolerujemy mniejszosci narzucajacej sie nachalnie wiekszosci?
ttt
3 miesiące temu
Haha no i na nic pieniadze z Funduszu Narodowego 😂 Chocby cale PKB szlo na reklamowanie Polski za granicami kraju (w stylu azjatyckich satrapii), to nie zmyja czarnego PR, ktory PIS robi nam na swiecie.
Gosc
3 miesiące temu
LGBT. Niech sobie żyją jak chcą,ale niech szanują innych i religie,a nie profanują wizerunek Matki Bożej.Nikt im wolności nie zabiera,to oni krzycza,krzyczą i krzyczą Chcą zaistnieć to proszę bardzo ,zróbcie coś co będzie pożyteczne,dobre .A jak czytam ten wasz koment i wypowiedź ludzi ,że materiały wybuchowe na paradach.to puknijcie się w głowę.Chyba,że Polska pomyliła wam się z Francją.Znam wiele osób o odmiennej orientacji i co mówią ,mówią że jest im wstyd za taką sytuację,że oni nie biorą udziału i nie będą brali w takich paradach,że to całe ,,pseudo ,,jest dla wywołania fermentu,a oni z tego właśnie powodu z całej tej demonstracyjnej przepychanki która prowadzi LGBT,gdzie do tej pory żyli spokojnie,to teraz ludzie zaczynają ich traktować z rezerwą .I wierzcie mi nie są z tego powodu zadowoleni.A gdzie gazeta była do tej pory pisaka artykow przez 5 miesięcy.Ludzie to jakaś bzdura,następny ferment i nagonka A jak komuś się nie podoba Polska,to droga wolna. I jeszcze jedno ,ci co krzyczą ,że 500+ wygrało,że w Polsce jest źle,to proszę oddać pieniążki,przecież nikt wam na konto nie przelewa,nikt nie zmusza,musicie sami iść wypełnić wniosek,bo bez tego nikt wam tych 500+ nie da . To taka propozycja ,nie idźcie ,nie bierzcie jak polityka kraju jest dla was szambem w którym się topicie.Acha i jeszcze mężowie pracujący za granicą ,w większości na czarno,nie płacący podatków.Ot obywatele honorowi sie dezwali.
permanentny
3 miesiące temu
A niech uciekają jeszcze im na bilet dam.
Mądry
3 miesiące temu
To uciekaj
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić