Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą otwarte?

6

Zbliża się Wszystkich Świętych. Czy w tym roku będzie można iść na cmentarz? Czy cmentarze będą czynne 1 i 2 listopada? Jeśli tak, to czy trzeba będzie mieć maseczkę?

Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą otwarte?
Wszystkich Świętych 2020. Jakie obostrzenia na cmentarzach w związku z pandemią koronawirusa? (Pixabay)

Wszystkich Świętych 2020. Jakie obostrzenia obowiązują na cmentarzach?

W tym momencie wszystkie cmentarze są otwarte. Można iść na cmentarz, ale należy stosować się do obwiązujących przepisów. Główna zasada dotyczy zasłaniania ust i nosa. Na cmentarzu trzeba mieć założoną maseczkę.

Wszystkich Świętych 2020 w dobie pandemii koronawirusa

Na razie mamy dopiero połowę października. Nie wiadomo, jak sytuacja epidemiologiczna w Polsce będzie wyglądała 1 i 2 listopada. W związku z tym trudno przewidzieć, czy we Wszystkich Świętych cmentarze będą otwarte, czy każdy będzie mógł iść w tym dniu na cmentarz, czy może będą obowiązywały nowe obostrzenia. Sytuacja jest dynamiczna.

We Wszystkich Świętych co roku na cmentarzach są tłumy ludzi. Każdy przepycha się wąskimi przejściami między grobami. Niejednokrotnie 1 i 2 listopada cmentarze "pękają w szwach", ponieważ każdy chce odwiedzić groby bliskich, którzy odeszli. Zajęte są też przycmentarne parkingi. Niestety, jak wiemy, tak duże skupiska ludzi mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

Wszystkich Świętych 2020. Czy rząd zdecyduje się wprowadzić nowe obostrzenia?

Na razie nie ma pewności. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska kilka dni temu apelował do Polaków, by wizyty na cmentarzach w ramach Wszystkich Świętych rozłożyć na kilka dni.

Myślę, że Polacy są na tyle mądrym narodem, że usłuchają tych wskazań, żeby nie odwiedzać gremialnie cmentarzy - mówił Waldemar Kraska w "Polsat News".
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić