o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą otwarte?

5
Podziel się

Zbliża się Wszystkich Świętych. Czy w tym roku będzie można iść na cmentarz? Czy cmentarze będą czynne 1 i 2 listopada? Jeśli tak, to czy trzeba będzie mieć maseczkę?

Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą otwarte?
Wszystkich Świętych 2020. Jakie obostrzenia na cmentarzach w związku z pandemią koronawirusa? (Pixabay)
bEhuRdDV

Wszystkich Świętych 2020. Jakie obostrzenia obowiązują na cmentarzach?

W tym momencie wszystkie cmentarze są otwarte. Można iść na cmentarz, ale należy stosować się do obwiązujących przepisów. Główna zasada dotyczy zasłaniania ust i nosa. Na cmentarzu trzeba mieć założoną maseczkę.

bEhuRdDX

Wszystkich Świętych 2020 w dobie pandemii koronawirusa

Na razie mamy dopiero połowę października. Nie wiadomo, jak sytuacja epidemiologiczna w Polsce będzie wyglądała 1 i 2 listopada. W związku z tym trudno przewidzieć, czy we Wszystkich Świętych cmentarze będą otwarte, czy każdy będzie mógł iść w tym dniu na cmentarz, czy może będą obowiązywały nowe obostrzenia. Sytuacja jest dynamiczna.

We Wszystkich Świętych co roku na cmentarzach są tłumy ludzi. Każdy przepycha się wąskimi przejściami między grobami. Niejednokrotnie 1 i 2 listopada cmentarze "pękają w szwach", ponieważ każdy chce odwiedzić groby bliskich, którzy odeszli. Zajęte są też przycmentarne parkingi. Niestety, jak wiemy, tak duże skupiska ludzi mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

bEhuRdEd

Wszystkich Świętych 2020. Czy rząd zdecyduje się wprowadzić nowe obostrzenia?

Na razie nie ma pewności. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska kilka dni temu apelował do Polaków, by wizyty na cmentarzach w ramach Wszystkich Świętych rozłożyć na kilka dni.

Myślę, że Polacy są na tyle mądrym narodem, że usłuchają tych wskazań, żeby nie odwiedzać gremialnie cmentarzy - mówił Waldemar Kraska w "Polsat News".
bEhuRdEe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhuRdEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
kłamczuszki
7 miesięcy temu
A link prowadzący do tego artykułu zatytułowano "Zakonnice pomogą przy zakażonych. Ile zarobią? Internauci oburzeni"
F/X🐏🐏
8 miesięcy temu
Skąd pan się wziął panie ministrze skoro liczy pan , źe Polacy są mądrym narodem. Nie słyszał pan o dość powszechnym powiedzeniu „ Polak mądry po szkodzie” .
WyborcaP0
8 miesięcy temu
Monopole będą napewno otwarte😷
bEhuRdEz
😳😳😳
8 miesięcy temu
Beda otwarte ale nie dla kowalskich😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇
Wujek Anioł
8 miesięcy temu
Gdyby nie ten koronawirus byłoby inaczej, a tak to same minusy ! 😠 niż jeżeli, są z tego plusy - mówi się trudno i trzeba żyć dalej nawet z tą Pandemią.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić