o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Wszystkich Świętych. Będą dodatkowe wolne dni?

19
Podziel się

Kwestia otwartych cmentarzy na tegoroczne święto Wszystkich Świętych jest na ustach wszystkich od tygodni. Rząd uspokaja, że cmentarze będą otwarte. Rozważane jest też zarządzenie dodatkowych wolnych dni.

Wszystkich Świętych. Będą dodatkowe wolne dni?
(PAP, Adam Warżawa)
bEabpBYl

Kilka dni temu Jarosław Gowin uspokoił, że cmentarze w dniu Wszystkich Świętych w tym roku będą otwarte. Obowiązywać będzie jednak nakaz zakrywania nosa i ust na terenie cmentarzy niezależnie od obowiązującej w danym miejscu strefy.

Aby ograniczyć tłumy ludzi na cmentarzach rząd szuka nowych rozwiązań. Padł pomysł zarządzenia dodatkowych wolnych dni, by wszyscy bezpiecznie mogli odwiedzić cmentarze w tym okresie.

bEabpBYn

Nie padły jeszcze konkretne daty. W rozmowie z Polsat News, rzecznik GIS Jan Bondar, powiedział, że rozważana jest opcja wprowadzenia dodatkowego wolnego dnia przed lub po Wszystkich Świętych.

Jan Bodnar wspomniał także, że są jeszcze inne pomysły. Jednak dodatkowe wolne dni to najbardziej prawdopodobna opcja.

bEabpBYt

Odwołanie dnia Wszystkich Świętych było ostatnio gorącym tematem. Rząd jednak uspokaja i informuje, że nie ma w planach zamykania cmentarzy. Dodatkowe wolne dni od pracy mogą pomóc uniknąć tłumów, a za czym idzie zwiększonego ryzyka zachorowania na koronawirusa.

Zobacz także: Więcej obostrzeń w sklepach? Branża szykuje się na zmiany
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEabpBYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
gosci
7 miesięcy temu
dodatkowy dzień nić nie da znając ludzi to i tak będą tłumy na cmentarzach nawet w ten dodatkowy
._.
7 miesięcy temu
Najlepiej uchwalić wolny cały rok.
MOHER
7 miesięcy temu
GRÓB MOŻNA ODWIEDZIĆ ZAWSZE A NIE TYLKO Z POWODU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
bEabpBYP
osa,,,
7 miesięcy temu
LUDZIE --PRZECIEŻ ZAKAŻAJA SIE NA RODZINNYCH SPOTKANIACH GDZIE BUŹKI SIE DAJE NA POWITANIE I REKE BO Z RODZINA DAWNO SIE NIE WIDZIELI A NA CMENTARZACH LUDZIE SA NA WOLNYM POWIETRZU I NIC SIE NIE DZIEJE , ZACHOWAC DYSTANS , NIE PODAWAC REKI I NIE CAŁOWAC NA POWITANIE , PRZECIEŻ W SKLEPACH SIE SPOTYKAMY I JEST OK TO I NA CMENTARZU TEZ BEDZIE OK, BEZ PANIKI NIEPOTRZEBNEJ , CZAS NAUCZYC SIĘ ZYC TAK JAK Z GRYPA SIE NAUCZYLIŚMY ŻYĆ , FUNKCJONOWAC NORMALNIE I NIE PAKOWAC SIE W ZBIOROWISKA LUDZKIE , --maseczki , dezynfekcja i mycie rąk częste a nic nie zaszkodzi wypić cos na odkażenie np spirytusu z miodem i sokiem z cytryny , no tak na odpornosc zrobic nalewkę , TO NIGDY NIE ZASZKODZI --SPOKOJNIE IDŹMY DO KOŚCIŁÓW I NA CMENTARZ ,BEZ TŁOCZENIA SIĘ , WYBIERAJMY GODZINY MNIEJ TŁOCZNE --BEDZIE DOBRZE
katoliczka
7 miesięcy temu
Wszystkich świętych to święto kościelne,i tam ma iść katolik, kościołów nie zamknęli ! a nie cmentarz ważniejszy, te są otwarte codziennie, nie raz w roku ! Przestańcie z tą szopką
dajcieSpokój
7 miesięcy temu
w najważniejsze święto Wielkanoc kościoły były pozamykane, siedzieliśmy w domu, a teraz te cmentarze takie ważne ??? każdego dnia można iść i się pomodlić nad grobem, a święto Wszystkich Świętych obchodzi się też w kościele ! tam można iść ! polscy katolicy i patrioci, a ignoranci powinni się dokształcić
wolne+
7 miesięcy temu
chcemy dodatkowe 10+ dni wolnych !!!
Nastolatek
7 miesięcy temu
zamknąć,pomodlić się w domu -nie robić parady rodzinnej-ile razy w roku można się wybrać ,czas temu nie sprzyja-były wesela i inne uroczystości-wakacje -pełny luz i co teraz mamy,dla mnie też jest to trudne ale tak musi być!!!
Ooo!
7 miesięcy temu
Wszystkich świętych czy święto zmarłych bo jeżeli wszystkich świętych to za życia jesteśmy tak samo święci!proste i logiczne a jeżeli święci tylko po śmierci to mam to w "du -pie " ale to są dopiero bzdury!!! To tylko tak w instytucji rzymskokatolickiej uczą jak tych selezjanów a tak naprawdę wszechświat wygląda inaczej niż się wydaje!
kirk
7 miesięcy temu
Jakie odwołanie Dnia Wszystkich Świetch.tego nie nie da odwłować..no ale widać ze panu piszącemu swieto kojarzy się z byciem na cmentarzu w tym dniu..Wszystkich Świętych dzień radosny na czerwono w kalendarzu//wspominamy swietych a nie zmarłych.ale ze 1 jest wolne to wszyscy atak na groby bo 2 do roboty..."byłem 1 na cmenatarzu odwaliłem temat a tak wogole to do kościoła nie chodze ale fajnie się jest pokazać i pobawić się trochę zapałkami"..nie płaczcie nade mną ale nad sobą i waszymi dziećmi na groby to 2 się powinno isć.pierwszego oczywiście też nie zaszkodzi..jak ktoś ma blisko to może być co 2 dzień..ale nie- wszyscy musza być 1 ..a przez reszte dni roku o zamarłych się nie pamięta..rewie mody,ciasnota zero skupienia bo po plecach ci chodzą.gadają.rewie mody komentują..wszyscy autem nie ma gdzie parkować..warto wspominać cześciej zmarłych jak tylko 1.. pomysł był żeby znieść 3 króli a 2 listopada w dzień zaduszny zrobić wolne-jestem za.
Obywatel
7 miesięcy temu
Wystarczy skończyć tą szopkę z pandemią i wrócić do normalnego życia i będzie ok, ale 2 mld złotych nie poszło na marne bo wiedzieli że bez mediów "pandemii" nie rozkręcą.
Adam
7 miesięcy temu
Rozumiem że rząd zapłaci pracownikom za dodatkowe dni wolne bo ja przedsiębiorca nie rozunmiem dlaczego. Groby można odwiedzić po pracy.
+
7 miesięcy temu
krzyż spokoju w te dni swobodne, powinno być więcej nie mnie wolnego czasu na chwile z duchami świętymi razem...
bEabpBYH
ghb
7 miesięcy temu
gładka gadka to proces prac na fb przypomnij sobie dlaczego jest taka gładka i kto może cie przelecieć... /\może?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić