o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Nie miał maseczki. Próbował uciekać policjantce

48
Podziel się

Do zdarzenia doszło w Giżycku. Policjantka próbowała wylegitymować mężczyznę, który nie miał na twarzy maseczki. 36-latek zaczął uciekać, a sytuację nagrywał świadek, prawdopodobnie kolega zatrzymanego, który naśmiewał się z interwencji policjantki.

Nie miał maseczki. Próbował uciekać policjantce
(YouTube.com)
bDBuzEOJ

Szokująca sytuacja obiła się szerokim echem w Internecie. Policjantka, która próbowała zatrzymać mężczyznę bez maseczki, zdaniem wielu internautów zachowała się tak, jak należy. Wielu użytkowników sieci twierdzi jednak, że taka interwencja "to przesada".

Agresywny mężczyzna szedł ul. Unii Europejskiej, bez maseczki, na co zareagowała policjantka, która właśnie patrolowała okolicę w towarzystwie koleżanki - żołnierki. Funkcjonariuszka miała za zadanie sprawdzać, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń związanych z wprowadzeniem "żółtej strefy".

bDBuzEOL

Policjantka, widząc mężczyznę bez maseczki, zobowiązana była wylegitymować 36-latka, a jej czynności prawdopodobnie na tym by się skończyły - informuje Polsat News. Mężczyzna postanowił jednak obrazić ją kilkukrotnie, a na koniec uciec, uniemożliwiając policjantce czynności.

Funkcjonariusza z giżyckiej komendy zaczęła gonić mężczyznę. Udało jej się to, więc na koniec obezwładniła 36-latka i zaprowadziła do radiowozu. W międzyczasie pomogła jej żołnierka.

bDBuzEOR

Świadek, który nagrał zdarzenie, przez cały czas negatywnie oceniał pracę policjantki. Znieważał pracę funkcjonariuszki, która przecież była na służbie. Mężczyzna, wobec którego podjęto się interwencji, a także świadek, który nagrał zdarzenie, odpowiedzą teraz za czyny, które według Kodeksu Karnego są przestępstwami.

Bandytów łapcie, a nie takich ludzi - krzyczy ktoś w tle.
No maseczki nie miał! To go ciąga po ziemi już prawie... - mówi świadek, nagrywający interwencję policjantki.
bDBuzEOS
Uciekaj, uciekaj! Dawaj, dawaj, dawaj! Uciekaj! Nie daj się!
Za maskę? Pani jest policjantką? To jest przesada. Za maskę? Tak człowieka traktować? - komentuje sytuację świadek, który najwyraźniej nie rozumie zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa.

Powyższa sytuacja wyraźnie pokazuje, że jeszcze wiele osób nie rozumie, czym właściwie jest pandemia koronawirusa. Pandemia, która codziennie na całym świecie zbiera ogromne żniwo śmiertelnych zgonów. Mężczyźni, których widać na filmie, nie są w wieku osób zagrożonych śmiercią w wyniku powikłać związanych z chorobą COVID-19. Jednak mogą zarazić osoby, które obarczone są większym ryzykiem, jak choćby osoby starsze, które widać na filmie. Wielu internautów zgodziło się, choć niestety niejednogłośnie, że interwencje, takie jak ta na filmie, zdecydowanie są potrzebne.

bDBuzEOT
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Paweł Kubicki o godzinach dla seniorów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBuzEPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Bob
4 miesiące temu
Czemu nie piszecie ile setek tysiecy dzieci umiera na pandemie glodu#sick bo nie da sie na tym zarobic??
115992
4 miesiące temu
Polska to chory kraj tu nigdy nie będzie normalnie.
Yob
4 miesiące temu
Filmik obejrzałem i nie mam zielonego pojęcia w którym momencie znieważył ta niby policjantkę. Bandyctwo w biały dzień
bDBuzEPn
Igor
4 miesiące temu
No to już przesada żeby policja ganiala ludzi po ulicach za brak maseczki. Tym bardziej że obowiązek noszenia jest zaledwie drugi dzień. Tu wystarczy pouczenie a nie ganianie po ulicach. Wstyd
dsfrea
4 miesiące temu
O to i interwencja na cały karaj. :) śmiechu warte . Wiać w jakim stanie jest ten gość . Wygląda na lubiącego trunki i takiego najłatwiej poniżyć. Do sądu raczej nie pójdzie , mandatu raczej nie zapłaci co najwyżej na koszt podatnika zimę przesiedzi tam gdzie dadzą wikt i opierunek:) I taki będzie finał brawurowej akcji .
Najnowsze komentarze (48)
olo
3 miesiące temu
policja ma chronić obywateli i stać na straży porządku publicznego, na straży reżimu stoi milicja więc proszę precyzować milicjantka a nie policjantka
placek
4 miesiące temu
Szwedzi nie nosza masek i maja mniej zakażeń.Goście wiedzą że mikronom (przestrzen w maseczkach ) jest wieksza od nanometru(wielkosc wirusow).Maseczki sa wylegarnia wirusow i powoduja wiecej zakażeń. Cóż jesteśmy kowalami własnego losu.
placek
4 miesiące temu
Szwedzi nie nosza masek i maja mniej zakażeń.Goście wiedzą że mikronom (przestrzen w maseczkach ) jest wieksza od nanometru(wielkosc wirusow).Maseczki sa wylegarnia wirusow i powoduja wiecej zakażeń. Cóż jesteśmy kowalami własnego losu.
jam jest
4 miesiące temu
Policjantka wykonała swój służbowy obowiązek-brawo, jak nie będzie nikt egzekwował obostrzeń zimą będą wszyscy chorzy i umieralność dzienna w tysiącach, poczujecie smród ciała za ścianą to wspomnicie czasy gdy złem było noszenie lekkiej maseczki na twarzy.
Wkurwiony
4 miesiące temu
Totalitaryzm i przesada. Według policji człowiek bez maski jest strasznym mordercą, podczas gdy obok chodzą prawdziwi bandyci,ale policja jest skorumpowana i takich nie rusza.
hary-63
4 miesiące temu
Pis przekształcił policję w gestapo XXI wieku.
svka
4 miesiące temu
Widać dystansu społecznego nie przestrzegała. Do paki z nią.
Covid-1984
4 miesiące temu
Gdyby do mnie psy podeszły to tak bym im odszczekał, że same by uciekały. W myśl art. 31 ust. 3 Konstytucji RP nie ma w Polsce prawnego obowiązku noszenia maseczek, a wymuszanie jest przestępstwem ściganym z art. 191 par. 1 KK. Wszystkie wnioski do sądu za nieprzyjęcie mandatu są oddalane. Ja bym dodatkowo złożył jeszcze skargę do Prokuratury i Biura Kontroli Wewnętrznej Policji z art. 231 KK o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza. Reszta owiec zasługuje na powtórkę z historii z tematu Tyfus Plamisty i getta żydowskie.
bDBuzEPf
Betty
4 miesiące temu
"śmiertelnych zgonów". Q... co za inteligecja!
Taka prawda
4 miesiące temu
Gdyby przeznaczyli te pieniądze co marnują na milicję na badanie to szczepionkę mielibyśmy w kilka miesiecy
Tvnszambo
4 miesiące temu
A co na to tvn24??!!niedobra Policja????
NSZ
4 miesiące temu
Jaki jest sens noszenia masek na ulicy, kiedy w pobliżu nie ma ani jednej osoby, w przestrzeni 2000 lub 50000m2. Kogo wtedy można zarazić, kota lub psa bezdomnego lub kanarka. Idiotyczny nakaz. Dlaczego nie ściga się tych, którzy noszą maski na bodzie lub maja zsunięte z nosa. Wystarczy wsiąść do autobusu MPK, do sklepu lub do kościoła, a nawet pójść do przychodni, choćby nawet na komisariat POlicji- też nie mają masek na twarzy. Najpierw ci co wydają takie nakazy niech sami je przestrzegają, a potem egzekwują od społeczeństwa.
bike
4 miesiące temu
Nie ma obowiązku noszenia dokumentu tożsamości, więc może sobie legitymować. A noszenie masek nie jest zgodne z prawem, to tylko nakaz i doba wola, za która nie można karać. Poza tym Policjanci sami nie mają pozakładanych masek , kiedy siedzą obok siebie w wozie patrolowym. Czy to jest rodzina !!!!
Olo
4 miesiące temu
A Amber Gold rozliczony?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić