o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Ozdrowieńcy. Ile czasu są odporni na COVID-19? Wyniki badań z Harvardu

5
Podziel się

Naukowcy przedstawili najnowsze wyniki badań nad osobami, którym udało się wyleczyć z COVID-19. Przetestowali, jak długo w organizmach takich pacjentów utrzymują się przeciwciała. Okazało się, że trwa to nawet do czterech miesięcy od wyzdrowienia.

Ozdrowieńcy. Ile czasu są odporni na COVID-19? Wyniki badań z Harvardu
Jak długo osoby wyleczone z COVID-19 mają w organizmach przeciwciała? (Getty Images, SOPA Images , Contributor)
bECxiVLp

Wyniki badań nad ozdrowieńcami przedstawili eksperci z Harvard Medical School oraz Szpitala Miejskiego Massachusetts. Przedmiotem ich badań była nie tylko długość utrzymywania się przeciwciał, lecz także zbadanie, czy pacjenci wyleczeni z COVID-19 uzyskują trwałą odporność na kolejne zarażenie.

Koronawirus. Jak długo ozdrowieńcy z COVID-19 mają przeciwciała?

Wyniki badań zespołu naukowców zostały przedstawione w artykule "Science Immunology". Jak poinformowali, w celu uzyskania wyników przebadali próbki krwi pobrane od 343. W większości były to osoby, które borykały się z bardzo poważnymi objawami COVID-19.

bECxiVLr

Próbki krwi ozdrowieńców porównano z próbkami pobranymi przed pandemią COVID-19. Po ich przeanalizowaniu okazało się, że przeciwciała utrzymywały się w ich organizmach nawet do 4 miesięcy po wyzdrowieniu.

bECxiVLx

Dr Richelle Charles, jeden z ekspertów, przyznał, że zespół nie był w stanie potwierdzić skuteczności przeciwciał w obliczu kolejnych kontaktów z koronawirusem. Jak jednak zaznaczono, badanie przeciwciał może pomóc w prześledzeniu rozprzestrzeniania się wirusa w danych społecznościach.

Zobacz także: Zobacz też: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxiVLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
jangar
9 miesięcy temu
Mam 85 lat. Racjonalnie się odżywiam, pracuję dużo fizycznie przy domu (mieszkam na wsi), "domęczam się" dodatkowo sportem, wysypiam się do oporu. Przechodziłem koronavirusa co trwało praktycznie trzy dni. Szybko wróciłem do formy i dalej wykonuję prace remontowo-budowlane wewnątrz budynku gospodarczego, surfuję w internecie, załatwiam różne sprawy dla pewnej organizacji a wieczorem (nie przed samym snem) intensywnie się gimnastykuję. Czy ten koronavirus nie jest przereklamowany?
Ozdrowieniec
11 miesięcy temu
Przechorowałem Covid 19 pod koniec lipca, w środę (prawie 3 miesiące po zakażeniu, 2,5 miesiąca po ozdrowieniu) miałem badanie na przeciwciał m.in IgG. Stwierdzono ich poziom powyżej górnego indeksu, do którego przeprowadza się badanie. Kolejne w lutym. Teraz siedzę na 2 kwarantanie, bo u nauczycielki mojej córki stwierdzono zakażenie koronowirusem.
fircyk
11 miesięcy temu
..tzn..ewentualne szczepionki będą miały działanie sezonowe...jak na przeciw grypie....
bECxiVLT
asy
11 miesięcy temu
szczepionki z dodatkiem pigmentu z krzemu plus 5G i juz nigdy nie oklamiesz!!!Pentagon ma na to patent.Juz jest wszystko zaplanowane.
Lim
11 miesięcy temu
Czy trzy krotne zakażenie skutkuje śmiercią.. Po 3 fazach organizm staje się niewydolny i nic już nie pomoże.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić