Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Wybierasz się w to miejsce? Bez tego dokumentu nie wpuszczają

1
Podziel się:

Chorwacja zmieniła zasady wjazdu na jej terytorium. Od 1 grudnia osoby, które jadą do tego kraju, muszą się liczyć z tym, że przy przekraczaniu granicy konieczny będzie dodatkowy dokument.

Wybierasz się w to miejsce? Bez tego dokumentu nie wpuszczają
Chorwacja zmieniła zasady wjazdu do kraju (Pixabay)

Chorwacja. Ważne informacje dla turystów

Osoby, które będą przekraczały granicę z Chorwacją, muszą okazać dokument informujący o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Test nie może być wykonany wcześniej niż 48 godzin przed pojawieniem się na granicy.

Zgodnie z decyzją chorwackich władz, od dn. 1.12.2020 r. wjazd na terytorium Republiki Chorwacji możliwy będzie wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2. Test nie może być starszy niż 48 godzin - podała na Facebooku Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Zagrzebiu.

Bez okazania wyniku testu też można wjechać na Chorwację, ale po jednym warunkiem. Trzeba wykonać test na miejscu, po przekroczeniu granicy, a do czasu otrzymania wyniku pozostać w samoizolacji.

Zmiany w przekraczaniu granicy z Chorwacją nie dotyczą kierowców ciężarówek. Ci nie będą musieli okazywać pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Konieczność okazania wyników testu nie dotyczy kierowców w tranzycie (12 h na opuszczenie Chorwacji), kierowców realizujących przewóz towarów oraz osób podróżujących z ważnych powodów rodzinnych lub biznesowych - podaje polska ambasada w Zagrzebiu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić