A. M. | 

Wybory 2020. Niezależna debata się nie odbędzie. Andrzej Duda odmówił

45

Niezależna debata między kandydatami na urząd prezydenta RP nie odbędzie się przed drugą turą głosowania. Na zaproszenie TVN oraz TVN24, Onet i WP pozytywnie odpowiedział jedynie Rafał Trzaskowski. Sztab Andrzeja Dudy odmówił udziału głowy państwa.

Wybory 2020. Niezależna debata się nie odbędzie. Andrzej Duda odmówił
Kampania wyborcza 2020. Andrzej Duda odmówił udziału w debacie (PAP, PAP, Tytus Żmijewski)

Debata miała zostać przygotowana we współpracy TVN, TVN24, Onet oraz WP. Kandydaci na najwyższy urząd w państwie mieli odpowiadać na pytania w ciekawej dla widzów konwencji. Wydarzenie miało pomóc wyborcom w podjęciu ostatecznej decyzji w drugiej turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca.

Zapowiadano nowoczesną, multimedialną formułę. Transmisja miała odbywać się zarówno w mediach tradycyjnych, jak i internetowych. Także pytania do kandydatów padałyby nie tylko od dziennikarzy, ale również od internautów.

Wcześniej organizatorzy zaprosili sztaby do wspólnej rozmowy na temat szczegółów i zasad. Na udział zdecydował się kandydat KO Rafał Trzaskowski. Do ostatniej chwili nie wiadomo było, jaka decyzja zapadanie po stronie sztabu obecnie urzędującego prezydenta. Dzień przed planowaną datą, nadeszła jednak odpowiedź odmowna.

Zobacz także: Wybory 2020. Ryszard Kalisz: "szpagaty polityczne" Rafała Trzaskowskiego są niezbędne do jego wygranej
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić