aktualizacja 

Wybory 2020. Możliwa dymisja Andrzeja Dudy

357

Jest duże prawdopodobieństwo, że planowane przez PiS na 10 maja wybory korespondencyjne nie odbędą się. Partia zastanawia się nad ich opóźnieniem i rezygnacją Andrzeja Dudy z pełnienia funkcji prezydenta.

Wybory 2020. Możliwa dymisja Andrzeja Dudy
(Getty Images)

Do planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich zostało zaledwie kilka dni. Mogą one jednak nie dojść do skutku. Prawo i Sprawiedliwość zastanawia się więc nad planem B.

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że PiS bierze pod uwagę alternatywny wariant majowych wyborów. Jak pisze WP.pl miałby on wiązać się z wykorzystaniem Trybunału Konstytucyjnego, ponownym delegowaniem spraw organizacyjnych PKW oraz odejściem od powszechnego głosowania korespondencyjnego.

Czy Andrzej Duda poda się do dymisji?

Z kolei Onet podał, ze brana jest pod uwagę dymisja Andrzeja Dudy, co miałoby opóźnić wybory. W poniedziałek o godzinie 8:15 prezydent wydał oświadczenie, ale w żaden sposób nie odniósł się do tych doniesień.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeśli Andrzej Duda zrezygnowałby w tym momencie ze stanowiska, PiS mógłby rozpisać w dowolnym terminie - do połowy lipca. Na razie dymisja prezydenta nie została jeszcze potwierdzona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić