Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wyniki wyborów - late poll. Co się zmieniło? Różnica w wynikach się zmieniła

230

W sieci pojawiły się wyniki sondażu late poll. To drugie badanie, które przedstawia przybliżone rezultaty głosowania w ramach II tury wyborów prezydenckich 2020. Co wynika z najnowszych danych?

Wyniki wyborów - late poll. Co się zmieniło? Różnica w wynikach się zmieniła
Co mówią wyniki sondażu late poll? (PAP)

Wyniki sondażu exit poll pojawiły się w internecie już kilka chwil po zamknięciu lokali wyborczych. Według nich największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (50,4 proc.), a Rafał Trzaskowski - 49,6 procent. Więcej na ten temat TUTAJ.

Wybory prezydencie 2020. Są już wyniki late poll

Znamy już wyniki sondażu late poll wzbogacone o dane z komisji. To badanie mówi, że najwięcej głosów zgromadził Andrzej Duda (51 proc.). Wynik Rafała Trzaskowskiego w tym badaniu to 49 proc.

Należy pamiętać, że to wciąż nie są oficjalne wyniki. Zazwyczaj jednak rezultaty sondażu late poll nie różnią się znacznie od tych, które przedstawia Państwowa Komisja Wyborcza.

Wybory prezydenckie 2020. Czym się różni sondaż late poll od exit poll?

Badanie exit poll polegało na tym, że przed 500 wybranymi losowo lokalami wyborczymi przeprowadzana była krótka ankieta przez przedstawicieli Ipsos. Na podstawie zebranych danych zaprezentowane zostały szacunkowe wyniki wyborów. Margines błędu w tym przypadku wynosi dwa punkty procentowe.

A czym jest sondaż late poll? To badanie prowadzone na podstawie cząstkowych wyników pozyskanych z losowo wybranych lokali wyborczych.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić