Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wyniki wyborów 2020. W USA Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim

22

Wybory na prezydenta Polski w USA cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród Polonii amerykańskiej najwięcej głosów zdobył obecny prezydent Andrzej Duda. W których miastach w USA wygrał Andrzej Duda, a w których Rafał Trzaskowski?

Wyniki wyborów 2020. W USA Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim
Andrzej Duda wygrał wśród Polonii w USA

Wyniki wyborów 2020 z USA. Duda ma prawie 10 proc. przewagi nad Trzaskowskim

Według informacji, jakie przekazała Polska Agencja Prasowa, w USA aż 54,96 proc. głosów Polacy oddali na Andrzeja Dudę. Na obecnego prezydenta zagłosowało 19 700 osób. Z kolei kandydat opozycji, Rafał Trzaskowski, miał 45,04 proc. poparcia. Na karcie do głosowania jego nazwisko zaznaczyło 16 144 wyborców.

Poparcie obecnego prezydenta wśród wyborców w USA urosło od 1. tury wyborów. Przed 2 tygodniami Andrzej Duda w USA zdobył 50,7 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 34,6 proc.

Wyniki wyborów 2020. W których miastach w USA wygrał Andrzej Duda, a w których Rafał Trzaskowski?

Obecny prezydent Andrzej Duda wygrał w największych skupiskach Polonii w USA. Jak podaje PAP, głosowało na niego najwięcej wyborcó w okręgach konsularnych w Chicago oraz w Nowym Jorku. Z kolei Rafał Trzaskowski miał największe poparcie w okręgach w Los Angeles, Waszyngtonie oraz Houston.

Głosowanie wśród Polonii w USA cieszyło się rekordowym zainteresowaniem. PAP podaje, ze oddano aż 35,8 tys. ważnych głosów. W I turze było ich 9,7 tys. mniej.

Według sondażu Ipsos late poll Andrzej Duda zdobył 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49 proc. Wyniki sondażu opublikowana o 2:00 w nocy. Teraz czekamy na oficjalne wyniki od PKW, a te mogą pojawić się dzisiaj, ale możliwe, że będą dopiero jutro.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić