oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Sondaż ze środy, 8 lipca. Rafał Trzaskowski sporo zyskał

190

Coraz ciekawiej zapowiada się II tura wyborów prezydenckich. Andrzej Duda ma powody do obaw, bo w nowym sondażu Rafał Trzaskowski sporo zyskał.

Wybory 2020. Sondaż ze środy, 8 lipca. Rafał Trzaskowski sporo zyskał
Wybory 2020. W nowym sondażu Rafał Trzaskowski zmniejszył stratę do Andrzeja Dudy (PAP, Lech Muszyński)

Polacy codziennie są zasypywani sondażami przed II turą wyborów prezydenckich. Wszystkie pokazują, że różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim jest bardzo niewielka. W niedzielę 12 lipca każdy głos może być niezwykle cenny dla kandydatów na prezydenta.

Wybory 2020. Andrzej Duda traci przewagę nad Rafałem Trzaskowskim

Tym razem mamy sondaż Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Więcej ankietowanych zadeklarowało oddanie głosu na Dudę. Obecnie urzędujący prezydent może pochwalić się wynikiem na poziomie 51 proc.

Rafał Trzaskowski traci do niego 2 proc. Kandydat Koalicji Obywatelskiej i tak ma powody do zadowolenia. Poprzedni sondaż Social Changes zakończyło się wynikiem 53 do 47 proc. na korzyść Dudy.

Zobacz także: Wybory i debata 2020. "To jest komedia". Piotr Gliński krytykuje "Arenę prezydencką" Rafała Trzaskowskiego

Powyższe wyniki dotyczą tylko osób, które na pewno wezmą udział w wyborach. Biorąc pod uwagę wszystkich ankietowanych, Duda ma 47 proc., Trzaskowski 46 proc, a aż 7 proc. wciąż nie zdecydowała, na kogo odda głos.

Nie dziwi zatem, że w ostatnich dniach kandydaci zażarcie ze sobą rywalizują. Przeciągnięcie na swoją korzyść osób niezdecydowanych może zapewnić fotel prezydenta na pięć lat.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić