Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Andrzej Duda znów pytany o szczepienia. Prezydentowi puściły nerwy

260

Nie milkną echa słów Andrzeja Dudy na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Prezydent stwierdził, że nie powinny być one obowiązkowe. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie napisała z kolei, że jego słowa są "absolutnie nie do przyjęcia". Co na to Duda?

Wybory 2020. Andrzej Duda znów pytany o szczepienia. Prezydentowi puściły nerwy
Duda znów zapytany o szczepienia (PAP)

Swoją opinię na temat szczepień prezydent Andrzej Duda wygłosił podczas debaty w Końskich. Jego słowa zbulwersowały wiele osób.

Jeżeli chodzi o szczepionkę, absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić. Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - mówił Duda w Końskich.

Stanowisko prezydenta skrytykowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. "Za absolutnie nie do przyjęcia uznajemy słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które padły w trakcie organizowanej przez TVP 'debaty', a w których Pan Prezydent podważył sens obowiązkowych szczepień ochronnych, a także sens szczepienia na grypę" - napisała w komunikacie.

Zobacz także: Dowcipy Andrzeja Dudy. Tak żartuje prezydent Polski

Wybory 2020. Wątek szczepień. Izba krytykuje, Dudzie puściły nerwy

Jeden z dziennikarzy nawiązał do komunikatu izby, dopytując Andrzeja Dudę o szczepienia podczas jego wtorkowej wizyty w Szeligach (woj. warmińsko-mazurskie). Odpowiedź prezydenta została wyemitowana na antenie TVN24. Było widać, że Duda się zdenerwował.

Że co, że szczepić na grypę może się ten, kto chce i nie jest to obowiązkowe? Tak powiedziała Naczelna Izba Lekarska? Ja wczoraj powiedziałem, że szczepienie przeciwko koronawirusowi, moim zdaniem, powinno być nieobowiązkowe, takie jest moje stanowisko, tak jak szczepienia na grypę, które są nieobowiązkowe. Co do pozostałych szczepień się nie wypowiadałem - stwierdził Duda.

Później mówił jeszcze, że "są choroby, na które szczepienia są zasadne". "Natomiast jeżeli chodzi o grypę i koronawirusa uważam, że powinna być taka sama sytuacja. Te szczepienia powinny być, ale nie powinny być obowiązkowe. Jeżeli będzie szczepionka, mówimy oczywiście o koronawirusie, to tutaj moje stanowisko się nie zmienia i bardzo proszę nie manipulować i nie kłamać" - zakończył prezydent ubiegający się o reelekcję.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić