Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Trzaskowski mówi "nie" tematom zastępczym. Oto jego plan

9

Wybory prezydenckie odbędą się już na końcu tego tygodnia. Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, ostatnie dni swojej kampanii poświęci między innymi na zupełnie nowy plan przygotowany przez jego sztab.

Wybory 2020. Trzaskowski mówi "nie" tematom zastępczym. Oto jego plan
Rafał Trzaskowski zapowiedział nowy plan na ostatnie dni kampanii (PAP, Artur Reszko)

Rafał Trzaskowski to, według wielu sondaży, najpoważniejszy rywal Andrzeja Dudy w walce o fotel prezydenta RP. Pojawia się coraz więcej badań, które wskazują, że choć w I turze kandydat KO ma mniejsze poparcie od swojego głównego przeciwnika, to w II turze ma spore szanse na zwycięstwo.

Dzisiejsza władza zasypuje nas tematami zastępczymi – przez cały czas chce rozmawiać o rzeczach, które już dawno zostały rozstrzygnięte. My musimy myśleć o przyszłości - mówił Trzaskowski w trakcie swojego ostatniego przemówienia w Białymstoku.

Nowy plan Trzaskowskiego. 120 godzin raportu

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w ostatnich dniach swojej kampanii wyborczej będzie chciał zrealizować nowy plan. Według niektórych źródeł, ma to być mocna odpowiedź na wizytę Andrzeja Dudy w Białym Domu, która może przywrócić jego szanse na zwycięstwo już w pierwszej turze.

Trzaskowski wraz ze swoim sztabem od poniedziałku 22 czerwca chcą realizować projekt o nazwie "Raport o stanie państwa". Ma on trwać łącznie 120 godzin, a każdego dnia poruszana będzie inna kwestia dotycząca danej sfery życia publicznego.

W poniedziałek będzie to praca i bezpieczeństwo pracy. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Trzaskowski spotka się wtedy z przedstawicielami związków zawodowych. Dla sztabu Trzaskowskiego ważną nową propozycją jest komisja wyrównania krzywd, którą po ewentualnym zwycięstwie powołałby prezydent. Ma rozpatrywać wnioski ludzi, którzy czują, że zostali przez ostatnich pięć lat skrzywdzeni przez PiS.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić