A. M. | 

Wybory 2020. Zasady głosowania. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

2

12 lipca w Polsce odbywa się druga tura wyborów prezydenckich. Między godziną 7 rano a 21 będzie można oddać swój głos w odpowiednim lokalu wyborczym. Jak znaleźć lokal, do którego powinniśmy się udać?

Wybory 2020. Zasady głosowania. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?
(Getty Images)

Lokal wyborczy można łatwo znaleźć za pomocą strony internetowej wybory.gov.pl. W menu u góry strony należy odszukać zakładkę "Wyszukiwarka obwodów", a następnie wpisać adres zameldowania lub ten, który podaliśmy dopisując się do spisu wyborców lub rejestru wyborców.

Na stronie wybory.gov.pl, można skorzystać także z innego rodzaju wyszukiwania. Swój lokal można odszukać ręcznie za pomocą zamieszczonej mapki lub wybrać z list lokali w poszczególnych województwach:

W wyborach prezydenckich 2002 można głosować zarówno w lokalu wyborczym, jak i korespondencyjnie. W przypadku drugiego rozwiązania, istnieje także możliwość dostarczenia koperty zwrotnej w lokalu wyborczym.

Podobnie jak w poprzedniej turze, wciąż należy trzymać się zasada reżimu sanitarnego. Podczas głosowania należy zakrywać usta i nos, zdezynfekować ręce oraz zachowywać odpowiedni dystans.

W drugiej turze wyborów wprowadzone zostały pewne zmiany. Pierwszeństwo wejścia do lokalu wyborczego i oddania głosu będą miały osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi do lat 3 i osoby niepełnosprawne.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić