oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Jest oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

14

Na ostatniej prostej przed ciszą wyborczą opublikowano oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. "Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo" - komentuje obecny prezydent.

Wybory 2020. Jest oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy
Wybory 2020. Andrzej Duda ujawnił oświadczenie majątkowe (PAP, PAP/Tomasz Wojtasik)

Zostały ostatnie godziny kampanii wyborczej. Równo o północy - w nocy z piątku na sobotę - rozpocznie się cisza wyborcza. Kandydaci starają się wykorzystać każdą chwilę. Stąd m.in. w piątek Rafał Trzaskowski opublikował swój program po licznych naciskach.

Wybory 2020. Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

Pod ostrzałem był także Andrzej Duda. Jego przeciwnicy domagali się, aby opublikował swoje oświadczenie majątkowe, które było objęte klauzulą tajności. Przełom nastąpił tuż przed godziną 16.

Osobiście zwróciłem się do Sądu Najwyższego o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie mojego oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury, ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo - komentuje prezydent na Twitterze.

Wspomniany kredyt hipoteczny na zakup mieszkania wynosi 497 tys. zł. Duda wraz z żoną mają prawie 120 tys. zł i niewiele ponad 30 tys. euro oszczędności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Wybory prezydenckie. Kamil Bortniczuk i Marcin Kierwiński spierają się o program Rafała Trzaskowskiego

Prezydent jest także właścicielem mieszkania o powierzchni prawie 80 m kw. Posiada również działkę o powierzchni 325 m kw i lokal mieszkalny z garażem o powierzchni 132,68 m kw.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić