o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Wybory 2020. W dwóch miastach zabrakło kart. Komisje zaskoczone przez turystów

21
Podziel się

Z powodu wysokiej frekwencji oraz mnóstwa turystów w kilku komisjach w dwóch górskich kurortach - Zakopanem i Krynicy-Zdroju - skończył się podstawowy zapas kart do głosowania.

W Krynicy-Zdroju i Zakopanem liczba chętnych do głosowania przekroczyła oczekiwania organizatorów.
W Krynicy-Zdroju i Zakopanem liczba chętnych do głosowania przekroczyła oczekiwania organizatorów. (Materiały WP)
bECKroZN

W Krynicy-Zdroju oraz Zakopanem liczba głosujących przekroczyła oczekiwania komisji wyborczych. Okazuje się, że liczba chętnych do wybierania głowy państwa była wyższa niż zapas kart wyborczych.

Uruchamiamy rezerwy kart do głosowania. W jednej z komisji w Krynicy-Zdroju 500 sztuk i w kolejnych dwóch po 200 sztuk oraz 100 dodatkowych kart w Zakopanem. Jest duża liczba wyborców, którzy głosują na podstawie zaświadczenia. Są to kuracjusze uzdrowiska i turyści, którzy przebywają na wypoczynku w górach" – mówiła szefowa nowosądeckiej delegatury PKW, Maria Zięba.

Czytaj także:

bECKroZP

Frekwencja wyborcza w Polsce

Jak dodaje Zięba, komisje, w których zaczyna brakować kart, znajdują się blisko sanatoriów i popularnych wśród turystów miejsc. Wielu Polaków postanowiło pogodzić urlop z obywatelskim obowiązkiem głosowania i zaopatrzyła się w zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania.

Tegoroczne wybory cieszą się rekordową frekwencją. Szczególnie wysoka jest ona w kurortach wakacyjnych. Do godziny 12, największa ilość uprawnionych oddała głosy w imienniczce Krynicy-Zdroju, Krynicy Morskiej nad Bałtykiem, gdzie wyniosła ona ponad 50 procent.

bECKroZV

Jak się okazuje, zapas kart może skończyć się nie tylko w ośrodkach turystycznych. Według dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łodzi Grażyny Majerowskiej-Dudek, jeszcze przed godziną 17 w niektórych komisjach wyborczych wydano już ponad 90 proc. kart i bardzo możliwe, że konieczne będzie skorzystanie z rezerw.

Dzięki istnieniu rezerwy kart wyborczych komisje nie muszą obawiać się, że nie będą miały jak wydać ich głosującym. Jak zapewniał szef PKW, Sylwester Marciniak, wydrukowano ich tyle, ile wynosi liczba osób uprawnionych. Pierwsza tura wyborów prezydenckich kończy się w niedzielę o godzinie 21. Wtedy też ustaje cisza wyborcza, a my będziemy mogli poznać ich wstępne, sondażowe wyniki.

Zobacz także: Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon o bezpiecznym głosowaniu

bECKrpaq
KOMENTARZE
(21)
Spayk
rok temu
Nie zagłosują to nie będą mieli za co wrócić za rok bo nie będzie bonów czy 500+
NO TAK
rok temu
A DLACZEGO ZABRAKLO KART DO GLOSOWANIA, I CO NA TO KOMISJA WYBORCZA, TRZEBA SPRAWDZIC KARTY DO GLOSOWANIA U GORALI, BO PONOC NIE MIELI PIECZECI,
toto
rok temu
A podobno zeby dostac karte do glosowania trzeba najpierw zglosic chec przystapienia do glosowania a tu wychodzi na to ze przychodzi turysta do lokalu i karta jest.To jak to w koncu jest z tymi kartami?
bECKrpar
emeryt
rok temu
Niestety rezerwy są już wypełnione
emeryt
rok temu
Niestety rezerwy są już wypełnione
Ella
rok temu
Głosowałam na zaświadczenie w Zakopanem ok 11. Bez problemu, bez kolejki.
melon
rok temu
Jeszcze przed rozpoczęciem wyborów nie wierzyłem w ich uczciwość. To farsa nie wybory. Państwo z kartonu i takie też przygotowanie do wyborów. Są tak samo wiarygodne jak te w Rosji czy na Białorusi..
uurna
rok temu
Co sie dziwicie , naczelnik zdecydowal kto ma wygrac i balagan z wyborami w tym pomaga. Celowe dzialanie. Demokracja w tym kraju dzisiaj odeszla na nastepne koszmarne piec lat. Parodia......
boo
rok temu
Karty bez pieczeci niewazne ale delikwent odhaczony wiec zrobia druga z pieczecia i glosem w odpowiednim miejscu...a takna marginesie ti dużo tych kart bez pieczęci w różnych częściach kraju
obiektywny
rok temu
jakie rezerwy komisja powinna mieć tyle kart ile jest wyborców w danym okręgu i koniec a nie liczyć na to że ktoś nie przyjdzie to się podrzuci z rezerwy bagno
Esteta
rok temu
Ciekawe zasłony
Po problemie
rok temu
Można było dodrukować na ksero i opieczętowac komisyjnie
waldi
rok temu
Balagan brak organizacji-brak kart wyborczych ,pijany przewodniczacy,Zakopane? jakes rezerwy co to ma byc wybory?
bECKrpaj
brr
rok temu
Papier toaletowy jest długi, można dowalić parę pieczątek.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić