Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie 2020. Koronawirus w firmie, która przygotowuje pakiety wyborcze

7

Jeden z pracowników firmy Expert Direct Communication otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Poczta Polska zleciła tej firmie skompletowanie pakietów wyborczych.

Koronawirus w firmie, która przygotowuje pakiety wyborcze
Koronawirus w firmie, która przygotowuje pakiety wyborcze (PAP)

Jeżeli nic się nie zmieni w ostatniej chwili, to wybory prezydenckie 2020 odbędą się 10 maja. Przeprowadzone zostaną w trybie korespondencyjnym, dlatego w Poczcie Polskiej praca ruszyła pełną parą. Pojawił się jednak poważny problem.

Wybory prezydenckie. Koronawirus w firmie EDC

TVN 24 informuje, że Poczta Polska zleciła firmie Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego kompletowanie pakietów wyborczych. Jeden z pracowników jednak zakaził się koronawirusem. Informację potwierdził senator Krzysztof Brejza, który w tej sprawie kontaktował się z Łódzkim Państwowym Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym.

Dostałem odpowiedź, z której wynika, że pracownik tej spółki został przyjęty do szpitala w Łodzi 28 kwietnia. Przeprowadzony test potwierdził, że jest zakażony koronawirusem. Nie wiemy, z iloma pracownikami firmy miał kontakt, z iloma kopertami oni mieli kontakt - mówi w TVN 24.

Zakażony został wysłany na kwarantannę i tak samo stało się ze wszystkimi pracownikami, którzy mieli z nim kontakt. Na razie nie wiadomo, o jakiej liczbie pracowników mowa. Firma EDC do tej pory nie skomentowała sprawy.

Na czym polega kompletowanie pakietów wyborczych? Firma najpierw drukuje koperty, a następnie łączy je z kartą do głosowania. Takie pakiety następnie mają trafić do skrzynek pocztowych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić