GGG| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Trump zablokował zmianę nowej administracji

229

Politycy z całego świata gratulują Joe Bidenowi wyboru na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że nie wszystkie z listów docierają do adresata. Powód jest zaskakujący.

Wybory w USA. Trump zablokował zmianę nowej administracji
Joe Biden (PAP, EPA, JIM LO SCALZO)

Gratulacje od przywódców z całego świata płyną do Joe Bidena. Kandydat Demokratów pokonał Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Już w styczniu Biden zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. Okazuje się, że spora część korespondencji najprawdopodobniej nie trafiła do adresata.

Korespondencja nie dociera do prezydenta-elekta. Jak donosi New York Post, wiadomości od zagranicznych liderów pozostają nieprzeczytane w Departamencie Stanu. Jest to spowodowane tym, że Trump zablokował zmianę nowej administracji. Prezydent-elekt może korzystać z zasobów Departamentu Stanu, aby lepiej rejestrować i tłumaczyć komunikację między nadchodzącą administracją a światowymi przywódcami

Trump postanowił odmówić Bidenowi tej kwestii. Ten wraz ze wsparciem swojego zespołu podjął się tego zadania prywatnie, bez wsparcia rządu. Według CNN sztab wolałby jednak korzystać z Departamentu Stanu.

Niektóre z gratulacji dotarły do Bidena w inny sposób. W dobie mediów społecznościowych wielu przywódców pogratulowało mu właśnie tam. Ponadto Biden w weekend rozmawiał już z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Kanady Justinem Trudeau. Wczoraj gratulacje telefoniczne otrzymał od przywódców Republiki Korei, Japonii i Australii.

Zobacz także: Wybory w USA. Radosław Sikorski zwraca uwagę na ciekawe podobieństwo do Polski
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić