Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Uzbrojeni zwolennicy Trumpa przerywają liczenie głosów

118

Jak podaje AP, w środę w nocy zwolennicy Donalda Trumpa zebrali się przed centrum wyborczym w Arizonie. Niektórzy uzbrojeni w pistolety i strzelby domagali się przerwania liczenia głosów. Wierzyli, że doszło do oszustwa.

Wybory w USA. Uzbrojeni zwolennicy Trumpa przerywają liczenie głosów
W hrabstwie Maricopa zebrał się tłum zwolenników Donalda Trumpa. (Getty Images)

W środę w nocy pod centrum wyborczym w hrabstwie Maricopa w Arizoznie zebrał się tłum zwolenników Donalda Trumpa. Skandowali "Zatrzymać kradzież!" i "Policzcie mój głos!" wierząc, że doszło do oszustwa i nie wszystkie głosy oddane na ich kandydata zostały zliczone.

Pod centrum wyborczym zebrało się ok. 200 osób. Budynek od protestujących oddzielał szpaler uzbrojonych policjantów. Większość protestujących nie nosiła maseczek, a wielu z nich było uzbrojonych w strzelby i pistolety.

Głosowanie w Arizonie było punktem spornym w tegorocznych wyborach. We wtorek Fox News przewidywał, że kandydat na prezydenta Demokratów Joe Biden wygra w tym stanie. Wiele osób stwierdziło, że tak wczesna informacja oznacza, że wybory będą sfałszowane, a głosy na Trumpa nie zostaną policzone.

Zobacz także: Policjanci zawieszeni za wieszaki na płocie Jarosława Kaczyńskiego. Piotr Zgorzelski oferuje pomoc

Centrum wyborcze hrabstwa Maricopa jest ochraniane, a pracowników zamknięto w środku, aby mogli dokończyć liczenie. Mimo próby zakłócenia spokoju już wkrótce przeliczanie się zakończy, a stan Arizona poda oficjalne wyniki.

Joe Biden wygrywa w Arizonie

W Arizonie niewielką przewagę uzyskał Joe Biden. Przeliczono już większość głosów i AP przypisała już 11 głosów elektorskich z Arizony Bidenowi. Jeśli wszystko się potwierdzi Biden musiałby wgygrać tylko w jednym z czterech stanów - Nevadzie, Georgii, Karolinie Północnej lub w Pensylwani

W 2016 roku w Arizonie wygrał Donald Trump. To znacząco przyczyniło się do jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Wielu ekspertów przewidywało, że historia z 2016 roku może się powtórzyć.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić