o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Chmura po wybuchu chemikaliów nadciąga do Polski. Komunikat IMGW

130
Podziel się

W środowy poranek do Polski miała dotrzeć chmura po wybuchu chemikaliów w Niemczech. Do eksplozji doszło na terenie parku chemicznego należącego do firmy Bayer. IMGW monitoruje sytuację.

Chmura po wybuchu chemikaliów nadciąga do Polski. Komunikat IMGW
Chmura ma dotrzeć do Polski (PAP, IMGW)
bELqBRBx

Do zdarzenia doszło 27 lipca w niemieckim mieście Leverkusen. Na terenie parku przemysłowego zapalił się skład odpadów. Wybuch w spalarni miał wywołać wstrząs odczuwalny w całym mieście. Gaszenie pożaru trwało niespełna 4 godziny. Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 30 zostało rannych.

bELqBRBz

Pożar okazał się poważniejszy w skutkach, niż mogłoby się wydawać. Służby niemieckie zaklasyfikowały wybuch jako ekstremalne zagrożenie. Mieszkańcy Leverkusen musieli pozostać w domach, zamknąć okna i wyłączyć urządzenia wentylacyjne. Zamknięto również węzeł autostradowy Leverkusen-West oraz autostradę między AK Leverkusen a Kolonią-Północ. Na szczęście ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że powietrze nie zostało skażone w stopniu zagrażającym życiu i zdrowiu.

Skutki eksplozji w Leverkusen mogą być odczuwalne również w Polsce. IMGW wydała ostrzeżenie dotyczące Szczecina. Chmura miała dotrzeć do miasta i w rejon Niziny Szczecińskiej w środę między godz. 7 a 9. Następnie ma się przemieścić w stronę Koszalina, Trójmiasta i Elbląga.

IMGW uspokaja, że koncentracja zanieczyszczeń powinna ulec zmniejszeniu, w tym częściowo również "wypłukaniu", dzięki opadom deszczu i burzom, które przechodzą przez kraj.

bELqBRBF
Zobacz także: Atak antyszczepionkowców. Reakcje mieszkańców Grodziska Mazowieckiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELqBRCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(130)
Polak
3 miesiące temu
Wywożą do nas śmiecie i zatruwają powietrze.Trzeba stanowczo temu powiedzieć STOP i zarządzać wysokiego odszkodowania.
Karol
3 miesiące temu
I po tym skażeniu widać co za szambo jest ta unia i organizacje ekologiczne opłacane przez tych co nasz trują ,unia mordę zamkneła i wielka ekologia tak samo.
gość
3 miesiące temu
Tak będzie, gdy dupnie jakaś atomówka. Czy nadal lobby atomowe forsuje to świństwo w Polsce?
bELqBRCb
Nick
3 miesiące temu
Odszkodowanie dla Polski będzie?
P3P
3 miesiące temu
Będziemy płacić kary, za zanieczyszczone powietrze nad Polską
Suweren
3 miesiące temu
Bayer wykupił Monsanto i w Leverkusen produkuje Roundap i ta chmura toksyn to najbardziej trująca trucizna obecnie produkowana na świecie. Opad z deszczem spowoduje wytrucie roślin na pasie opadów i skażenie terenów. Ludzie także są narażeni bo Roundap jest silnie kancerogenny. Dziękujemy Niemcy! BTW. Gdzie są organizacje pro eko i rząd?
€€€€€€€j
3 miesiące temu
Na Szczecin opadło z rosą , owoce są tam okraszone smakiem Bayer full .
Gosc
3 miesiące temu
Dzięki opłukaniu . Czy ktoś uważa ze Polacy to barany? Skoro z deszczem to opadła na ziemie i zanieczyściła glebę . Gdzie ekolodzy aby powiedzieć Niemcom żeby zapłacili za szkody w ekosystemie? Oni nie mieliby złudzeń tylko do UE pisaliby petycje gdyby takie zdarzenie miało miejsce w Polsce. No i oczywiście Tusek Budka i cała świta popaprańców stałaby u wrót Brukseli o ukaranie Polaków . Fałsz obłuda i hipokryzja. Unijny kołchoz milczy jak zaklęty.
ekonie
3 miesiące temu
W Polsce 70% wiatrów to wiatry zachodnie. Niemiaszki nonstop pompują do nas dziadowstwo ze swoich fabryk ale awantura jest jak zwykle o Polskę. Poszukajcie w necie, powietrze zimą w zagłębiu Ruhry, bemeluksach a nawet dolinie Padu we Włoszech nie jest lepsze niz u nas na Śląsku. Przestańmy wreszcie poddawać się tym oszczerstwom. Bo jak zwykle, oni mogą truć i dymić a my nie, bo tak chce UE !!!
Lolek
3 miesiące temu
Opady deszczu w Szczecinie? Trzy i pół tygodnia nawet kropla nie spadła ostatnie opady były wtedy gdy nas zalało po burzy i koniec.
Zasmucony
3 miesiące temu
Szkoda że tak mało ich tam ukatrupiło... trucicieli...
czyż nie
3 miesiące temu
to jest wreszcie najwiekszy dowód że to niemcy odpowiedzialni są za jakość powietrza w Polsce.Truja nas od lat i jeszcze bezczelnie usiłują nas za to obciążać i karać
Ekoterror
3 miesiące temu
Tak samo jest z jakością powietrza w Polsce, szczególnie w zimie. Na półkuli północnej ruch powietrza odbywa się z reguły w osi z zachodu na wschód. Więc zbieramy wszystkie zanieczyszczenia z Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Czech. Francuzi chwalą się czystym powietrzem ale z tego, co wiem, to na środku Atlantyku nie ma chyba dużych zakładów przemysłowych... Zresztą grafika to potwierdza...
bELqBRBT
Abc
3 miesiące temu
Czyli chmura dotarła wczoraj a ja dowiaduje się dzisiaj że wczoraj mogło być niebezpiecznie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić