Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Wybuch i strzelanina w Kijowie! Na miejscu pracują służby

Jak donosi ukraińskie MSW, w budynku sądu w Kijowie doszło do dużego wybuchu. Na miejscu zdarzenia w dzielnicy szewczenkiwskiej pracuje już zespół śledczych. Miejscowe media donoszą, że poza wybuchem w okolicy doszło również do strzelaniny.

Wybuch i strzelanina w Kijowie! Na miejscu pracują służby
W Kijowie doszło do wybuchu, a media podają informację także o strzelaninie (Twitter)

Na ten moment MSW Ukrainy podaje, że "na miejscu zdarzenia pracuje zespół śledczy, siły specjalne, eksperci ds. materiałów wybuchowych i przewodnicy psów".

Policja otrzymała informację, że w budynku sądu w rejonie Szewczenkiwskim doszło do wybuchu. Obecnie na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-operacyjna - informują na Twitterze przedstawiciele ukraińskiego resortu.

Jak doszło do wybuchu i czy możemy mówić o ofiarach? W tej chwili oficjalnie wiadomo, że sprawcą zdarzenia jest mężczyzna, który został doprowadzony na rozprawę. Tę informację potwierdza Ihor Kłymenko, minister spraw wewnętrznych Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Wstępne informacje wskazują, że niezidentyfikowane urządzenie zostało zdetonowane przez mężczyznę, którego doprowadzono na rozprawę sądową. Szczegóły zdarzenia są dopiero ustalane - poinformował minister w oficjalnym komunikacie.

Ukraińskie media informują, że sprawcą zdarzenia zdetonował trzy granaty, wyciągnął pistolet oraz wziął strażnika jako zakładnika. Tych doniesień nie potwierdzają jednak oficjalne kanały ukraińskich służb bezpieczeństwa.

Wiadomo, kto jest potencjalnym zamachowcem!

Zamachowcem ma być Igor H. Mężczyzna był oskarżony o przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w pobliżu Rady Najwyższej Ukrainy w 2015 roku. Ładunki wybuchowe miał odpalić w toalecie.

Nexta podaje, że obszar w okolicy sądu jest odgrodzony, a na miejscu zbierają się kolejne jednostki policji, karetki pogotowia i wozy specjalne. W obszarze zdarzenia stacjonują też siły specjalne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Biełsat opublikował pierwsze nagrania z sądu w Kijowie, zaraz po eksplozji materiału wybuchowego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić