o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Eksplozja w Korei Północnej, są zabici i ranni. Strażacy nie przyjechali

7
Podziel się

Do tragedii doszło w mieście Hyesan przy granicy z Chinami. Kilka domów szeregowych zostało doszczętnie zniszczonych. Część ofiar poniosła śmierć na miejscu, inne zmarły już po przewiezieniu do szpitala. Media przekazały oficjalną przyczynę eksplozji.

Eksplozja w Korei Północnej, są zabici i ranni. Strażacy nie przyjechali
W wyniku eksplozji zginęło co najmniej dziewięć osób (YouTube.com, Daily NK)
bELogXhN

Według ustaleń "Daily NK" w wyniku eksplozji zginęło co najmniej dziewięć osób. Sześć miało ponieść śmierć w momencie wybuchu. Kolejne trzydzieści przewieziono do szpitala z oparzeniami różnego stopnia. U trojga obrażenia były na tyle rozległe, że zmarli następnego ranka.

Korea Północna: przyczyna eksplozji w Hyesan

Przyczyną pożaru miało być zapalenie się benzyny przechowywanej w jednym z domów. W konsekwencji doszło do eksplozji butli z gazem, która pociągnęła za sobą wybuch około dziesięciu butli w sąsiednich budynkach.

bELogXhP

Mimo że pożar objął kilka domów, na miejscu nie pojawiły się żadne wozy strażackie. Z tego powodu walka z ognień trwała półtorej godziny i brali w niej udział okoliczni mieszkańcy.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

Ze względu na przyczynę wypadku ofiarom eksplozji nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Zdaniem przedstawicieli lokalnych władz do pożaru doszło w wyniku "nieostrożności" mieszkańców, więc nie powinni oni otrzymać zadośćuczynienia. Zapowiedziano jedynie dostarczenie – na koszt obywateli Hyesan – koców, ryżu, odzieży i innych artykułów pierwszej potrzeby.

bELogXhV

Doszło do aresztowania mężczyzny, w którego domu miał miejsce pierwszy wybuch. Władze są również zainteresowane tym, czy ktoś z poszkodowanych wyniósł z pożaru portrety dawnych przywódców Korei Północnej – Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila.

Zobacz także: 북한 양강도 혜산 시내에서 가스 연쇄 폭발사고 발생! [데일리NK]
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELogXiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Kulymulu
rok temu
Walczą z wirusem😎
Bizmesmen😁
rok temu
A brałem od nich tenisowki z gwiazdką za 5zl + cało 145zl sprzedawała za 420zl ale lipa😜
bajabongo
rok temu
Władza jak w tlenie, nadmiar szkodzi
bELogXir
wjki
rok temu
Pożar spowodowała płomienna miłość do ukochanego wodza.
FILMYY.ML
rok temu
Polecam najnowszą stronę z filmami online same kinowe hity link powyżej 📽️🙂 pozdrawiam
MSZ PL
rok temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
Adam
rok temu
Portrety najważniejsze. A co tam ludzkie życie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić