Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Eksplozja w Korei Północnej, są zabici i ranni. Strażacy nie przyjechali

17

Do tragedii doszło w mieście Hyesan przy granicy z Chinami. Kilka domów szeregowych zostało doszczętnie zniszczonych. Część ofiar poniosła śmierć na miejscu, inne zmarły już po przewiezieniu do szpitala. Media przekazały oficjalną przyczynę eksplozji.

Eksplozja w Korei Północnej, są zabici i ranni. Strażacy nie przyjechali
W wyniku eksplozji zginęło co najmniej dziewięć osób (YouTube.com, Daily NK)

Według ustaleń "Daily NK" w wyniku eksplozji zginęło co najmniej dziewięć osób. Sześć miało ponieść śmierć w momencie wybuchu. Kolejne trzydzieści przewieziono do szpitala z oparzeniami różnego stopnia. U trojga obrażenia były na tyle rozległe, że zmarli następnego ranka.

Korea Północna: przyczyna eksplozji w Hyesan

Przyczyną pożaru miało być zapalenie się benzyny przechowywanej w jednym z domów. W konsekwencji doszło do eksplozji butli z gazem, która pociągnęła za sobą wybuch około dziesięciu butli w sąsiednich budynkach.

Mimo że pożar objął kilka domów, na miejscu nie pojawiły się żadne wozy strażackie. Z tego powodu walka z ognień trwała półtorej godziny i brali w niej udział okoliczni mieszkańcy.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

Ze względu na przyczynę wypadku ofiarom eksplozji nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Zdaniem przedstawicieli lokalnych władz do pożaru doszło w wyniku "nieostrożności" mieszkańców, więc nie powinni oni otrzymać zadośćuczynienia. Zapowiedziano jedynie dostarczenie – na koszt obywateli Hyesan – koców, ryżu, odzieży i innych artykułów pierwszej potrzeby.

Doszło do aresztowania mężczyzny, w którego domu miał miejsce pierwszy wybuch. Władze są również zainteresowane tym, czy ktoś z poszkodowanych wyniósł z pożaru portrety dawnych przywódców Korei Północnej – Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila.

Zobacz także: 북한 양강도 혜산 시내에서 가스 연쇄 폭발사고 발생! [데일리NK]
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić