Wybuch wulkanu La Soufriere. Ewakuacja tysięcy ludzi

4
Podziel się:

W piątek doszło do erupcji wulkanu La Soufriere. Wcześniej zarządzono ewakuację wyspy St. Vincent. Blisko 16 tysięcy osób otrzymało nakaz udania się m.in. na wycieczkowce, które przetransportowują zagrożonych ludzi w bezpieczne miejsca.

Wybuch wulkanu La Soufriere. Ewakuacja tysięcy ludzi
Erupcja wulkanu - zdjęcie poglądowe (Unsplash.com)

Część osób zostanie przetransportowana na inne wyspy, a część znajdzie schronienie w ośrodkach na wyspie Saint Vincent. Takie informacje przekazał reporterom Associated Press Erouscilla Joseph, dyrektor ośrodka badań sejsmicznych na Uniwersytecie Indii Zachodnich (West Indies University).

Jest jeden warunek, by dostać się na pokład wycieczkowców. Poinformowano, że wpuszczane będą tylko te osoby, które są zaszczepione przeciwko COVID-19. Mieszkańcy z "czerwonych" terenów będą transportowani na wyspy należące od innych państw Karaibów: Santa Lucię, Grenadę, Barbados i Antiguę.

Nie wszystko idzie perfekcyjnie, ale jeśli wszyscy będziemy ze sobą współpracować, to mamy szansę wyjść z tego silniejsi niż kiedykolwiek - mówił premier Ralph Gonsalves, cytowany przez PAP.

Wybuch wulkanu

Eksperci od jakiegoś czasu z niepokojem spoglądali na wulkan znajdujący się na Morzu Karaibskim. W czwartek nad ranem zauważono, że jego aktywność sejsmiczna jest wzmożona.

Do erupcji doszło w piątek po południu czasu polskiego. Z wnętrza krateru wydobywały się olbrzymie ilości dymu i popiołu. Nie ma informacji o rannych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić