Wycieczka po mapach Google. Znalazł nawiedzony kościół

79

Nawiedzony kościół na Google Maps? Użytkownik natknął się na niego zupełnie przypadkiem. W środku znajdowały się dziwne postaci, przebrane w sukna. Przypominały swoim wyglądem duchy.

Wycieczka po mapach Google. Znalazł nawiedzony kościół
Znalazł na mapach Google przerażające miejsce. (Google Maps)

Przeglądanie map Google'a to hobby niejednej osoby. Na całym świecie tysiące osób przeszukuje zbiory fotografii, które zgromadzone zostały dzięki satelitom, a także dzięki pojazdom Google'a i dzięki zwykłym użytkownikom.

Jakiś czas temu pasjonat eksploracji dotarł do dziwnej świątyni, znajdującej się na terenie Czech. Jak się okazało, był to kściół św. Jerzego w Lukovej koło Manetina w północnym Pilznie, który zbudowany został w XIV wieku.

Budynek jest naprawdę mocno zniszczony. Wymaga renowacji, jednak na tę raczej nikt nie wyłoży pieniędzy. Kościół bowiem od lat (dokładnie od roku 1968) pozostaje pusty. Nikt do niego nie przychodzi i raczej nikt nie interesuje się jego historią i jego przyszłością.

Czeski student postanowił odmienić wystrój kościoła

Jednak w 2012 roku pewien czeski student postanowił, że odmieni oblicze kościoła, jednak... dla wielu jego pomysł był mocno kontrowersyjny. Przytaszczył on do budynku olbrzymie figury, okryte białymi prześcieradłami. Wnętrze kościoła wygląda teraz tak, jakby siedziały w nim duchy.

Student nie bez przyczyny wymyślił taką koncepcję, którą następnie zrealizował, bowiem potrzebował pracy na zaliczenie roku studiów artystycznych. Jednak jego wystawa, zatytułowana "Ma mysl", tak spodobała się ludziom, że do dzisiaj kościół odwiedza rocznie setki turystów. Udało mu się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić