Dramat na zachodzie Czech. Nie żyją już dwie osoby

138

W Pilźnie na zachodzie Czech doszło do wycieku chemikaliów w oczyszczalni ścieków. W wyniku zdarzenia zmarły dwie osoby. Dwie inne w ciężkim stanie przebywają w szpitalu.

Dramat na zachodzie Czech. Nie żyją już dwie osoby
Zdjęcie ilustracyjne. (PAP)

Rzecznik lokalnej straży pożarnej Petr Poncar poinformował, że w czeskiej oczyszczalni ścieków doszło do wycieku substancji o wysokim stężeniu związków siarki. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób. Trzy z nich wyszły z budynku o własnych siłach, cztery pozostałe były reanimowane i w ciężkim stanie zostały przetransportowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Pilźnie.

Wszyscy mężczyźni w wieku od 40 do 60 lat, którzy ucierpieli na skutek wycieku, zostali przetransportowani w ciężkim stanie na izbę przyjęć Szpitala Uniwersyteckiego w Pilźnie - poinformował rzecznik straży pożarnej Petr Poncar w rozmowie z gazetą "Tyden".

Niestety, dwie osoby zmarły w szpitalu, a dwie pozostałe nadal przebywają na oddziale intensywnej terapii. Ich stan jest ciężki. Jak podaje Petr Poncar, okoliczni mieszkańcy nie są zagrożeni, ale strażacy zalecili, by nie otwierali okien. Do wycieku doszło w środku budynku.

Zobacz także: Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"
Autor: ESO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić