"Wyjaśnił" organizatora orgii: Monstrualny stopień zidiocenia

24

Ksiądz Tomasz Z. zorganizował orgię na plebanii w Dąbrowie Górniczej, a kiedy sprawa już nieco przycichła, wysłał do "Gazety Wyborczej" swoje stanowisko w sprawie, dolewając oliwy do ognia. Teraz do słów 48-letniego kapłana odniósł się znany dominikanin, ojciec Paweł Gużyński. - Zdemoralizowany do szpiku kości - powiedział zakonnik.

"Wyjaśnił" organizatora orgii: Monstrualny stopień zidiocenia
Ojciec Paweł Gużyński o ks. Tomaszu z Dąbrowy Górniczej: Zdemoralizowany do szpiku kości. (TikTok, @wolnyodpolityki)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersje wokół pomysłu Watykanu. Reakcja dominikanina z Kijowa

Dominikanin o organizatorze orgii: Zdemoralizowany do szpiku kości

Po wybuchu skandalu ksiądz Tomasz udał się na wakacje do Turcji. Po powrocie z urlopu zdecydował się jednak ustosunkować do zarzutów medialnych. Wysłał do "Gazety Wyborczej" swoje stanowisko.

Kiedy prowadzone jest postępowanie wyjaśniające, zarówno ze strony cywilnej, jak i kościelnej, nie można nikogo skazywać przed wydaniem ostatecznego wyroku - wskazywał ks. Tomasz Z. w liście do "GW".

Oświadczenie organizatora orgii skomentował już dominikanin Paweł Gużyński. Sam nazwał swoje wystąpienie "wyjaśnieniem" księdza. - Drogi księże Tomaszu, czy ksiądz wie, że w słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów, które wystarczająco obelżywie nazwałyby postępowanie i słowa księdza? - zagadnął w nagraniu na TikToku.

Ksiądz miał czelność napisać, że nie byłoby sprawy, gdyby nie to, że ksiądz jest księdzem, osobą publicznie rozpoznawalną i medialną - grzmiał Gużyński.

"Ja mam do powiedzenia na ten temat tylko tyle, że słowa tego oświadczenia świadczą wyraźnie, że ksiądz jest zdemoralizowany do szpiku kości, a stopień zidiocenia, jakiemu ksiądz uległ, jest monstrualny" - podsumował zakonnik.

Na końcu dominikanin dodał, że "pozostaje mu wyłącznie bić na trwogę". Po tym Gużyński zadzwonił dzwonem kościelnym. Na wideo pojawił się też napis: "jak Bóg chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Skandal wstrząsnął całą Polską. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku w Dąbrowie Górniczej na plebanii przy parafii pw. NMP Anielskiej odbyła się seksimpreza.

W seks-zabawie brał udział organizator - ksiądz Tomasz Z. oraz goście - pracownik seksualny i jego kochanek. Wszyscy uczestnicy wspomagali się bardzo silnymi lekami na potencję. 

To miało fatalne skutki. Jeden z mężczyzn przedawkował tabletki i potrzebował pomocy lekarskiej. Uczestnicy orgii seksualnej nie chcieli jednak wpuścić do środka pogotowia. Na miejscu interweniowała policja.

Sprawę prowadzi teraz prokuratura. Chodzi o nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia życia.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić