Wyjątkowa bezczelność. Wiedzieli, że ksiądz w tym czasie prowadzi mszę

379

Złodzieje z Klementowic (woj. lubelskie) okazali się wyjątkowo wyrachowani. Wykorzystali fakt, że ksiądz proboszcz prowadził akurat niedzielną mszę i włamali się na plebanię. Niezauważeni wynieśli z budynku sporo gotówki.

Wyjątkowa bezczelność. Wiedzieli, że ksiądz w tym czasie prowadzi mszę
Złodzieje okradli plebanię w trakcie niedzielnej mszy. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Do zdarzenia doszło 4 grudnia w Klementowicach w powiecie puławskim. Złodzieje wtargnęli na tamtejszą plebanię w godzinach 11:30-12:30, czyli w trakcie niedzielnej mszy. Rabusie wiedzieli, że w tym czasie ksiądz proboszcz oraz jego gospodyni będą nieobecni.

Mężczyźni bez problemu wtargnęli do budynku. W trakcie kiedy duchowny i wierni byli zgromadzeni w świątyni, mogli w spokoju przeszukać cały obiekt. W końcu udało im się znaleźć schowaną w domu gotówkę. Zadowoleni ze swoich łupów, opuścili plebanię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Gwóźdź do trumny. Nie ma szansy". Duchowny o fali apostazji wśród młodych

Kapłan dowiedział się o włamaniu dopiero po zakończeniu nabożeństwa. Natychmiast powiadomił o sprawie policję. Jak ustalili funkcjonariusze, skradzione zostały pieniądze w polskiej i obcej walucie. Obecnie policja prowadzi czynności, które mają na celu ustalenie tożsamości sprawców.

Dziennikarze lokalnego portalu "Dziennik Wschodni" dowiedzieli się nieoficjalnie, że łupem rabusiów padło około 2 tys. zł. Nie były to pieniądze należące do parafii, a do pracującej na plebanii gospodyni. Oprócz gotówki złodzieje zabrali kilka drogocennych przedmiotów.

Widać było, że szukali głównie pieniędzy. Zbyt wiele ich nie znaleźli, bo wszystkie zbiórki parafian trafiają na konto bankowe. Zabrali parę moich spinek, jakieś sygnety. Policyjny pies podjął nawet trop, ale ten urwał się przy cmentarzu. Wygląda to tak, jakby wsiedli do samochodu i odjechali - powiedział ksiądz Adam Lemieszek, proboszcz parafii w Klementowicach.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić