Wypadek na torach w Czechach. Dwie osoby nie żyją

0

W czwartek, 20 października 2022 roku doszło do tragicznego zderzenia na przejeździe kolejowym w Kostelcu nad Labem w Czechach. W wyniku wypadku z udziałem samochodu transportowego oraz pociągu zginęły dwie osoby. Trzy osoby zaś zostały ranne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już Inspektorat Kolejnictwa.

Wypadek na torach w Czechach. Dwie osoby nie żyją
W wyniku zderzenia furgonetki z pociągiem śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, będące pasażerami samochodu. (Fot. dicr.cz)

Furgonetka wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy

W czwartek 20 października w Kostelcu nad Labem furgonetka wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy. W tym samym czasie jednak nadjeżdżał pociąg. Furgonetka wjechała wprost pod pociąg relacji Čelákoviec – Neratovice - czytamy na stronie raportkolejowy.pl

W wyniku zderzenia furgonetki z pociągiem śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, będące pasażerami samochodu. Trzy inne osoby: kierowca samochodu, który wjechał na przejazd, maszynista oraz pasażer, zostały natomiast ranne. W momencie zderzenia w pociągu znajdowało się 11 osób. Badaniem całego tragicznego wydarzenia zajmuje się Inspektorat Kolejnictwa w Czechach. Wstępne straty spowodowane wypadkiem zostały z kolei oszacowane na 200 000 czeskich koron, co daje ok. 40 tys. zł.

Kolejny tragiczny wypadek w Czechach

Niestety wypadki na przejazdach kolejowych zdarzają się stosunkowo często. Dotyczy to nie tylko niestrzeżonych przejazdów, ale również tych, na których znajdują się rogatki. Przypomnijmy wydarzenia z 2019 roku, również w Czechach, kiedy to czeski pociąg wjechał w ciężarówkę. Ciężarówka była wówczas uwięziona między szlabanami na przejeździe kolejowym.

Gdy maszynista pociągu zobaczył znajdujący się przed nim samochód transportowy, pociąg jechał z prędkością 120 km/h, wioząc jednocześnie około 220 pasażerów. W tamtym momencie kierowca pociągu nie miał czasu na to, by go zatrzymać. Maszynista zmniejszył wówczas prędkość pociągu o połowę i w ostatniej chwili uciekł z kabiny, ratując w ten sposób swoje życie. W wyniku wypadku na przejeździe kolejowym do szpitala trafiło osiem osób. 

Zobacz także: Orkan Eunice. Drzewo spadło na rozpędzony autobus. Mamy nagranie
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić