Wypił 12 energetyków w 10 minut. Oto, co stało się z jego trzustką

32

Niecodzienną historią pewnego pacjenta podzielił się z internautami dr Bernard Hsu. Mężczyzna pracujący na co dzień w szpitalu jako farmaceuta opisał przypadek 36-latka, który wypił 12 napojów energetyzujących w ciągu zaledwie 10 minut. Pacjent otarł się o śmierć. – Jego trzustka zaczęła się dosłownie sama trawić – podkreślił lekarz na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wypił 12 energetyków w 10 minut. Oto, co stało się z jego trzustką
Lekarz opisał przypadek mężczyzny, który wypił 12 energetyków w 10 min (YouTube, Dr Bernard Hsu)

Dr Bernard Hsu opisał na swoim kanale ChubbyEmu na YouTubie przypadek pacjenta o inicjałach J.S.. 36-latek trafił do szpitala z tajemniczymi objawami. Choć na początku pacjent nie chciał powiedzieć, co mogło do tego stanu doprowadzić, szybko okazało się, że za wszystko odpowiadają wypite wcześniej przez niego napoje energetyzujące.

Wypił 12 energetyków. Do szpitala zgłosił się dopiero następnego dnia

J.S. miał podjąć próbę wypicia 12 energetyków w ciągu zaledwie 10 minut. Chciał w ten sposób zaimponować swoim kolegom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie tylko kawa stawia na nogi. Najlepsze i naturalne napoje, które ją zastąpią
Natychmiast po wypiciu napojów energetyzujących, 36-latek zaczął źle się czuć. Aby skupić się na czymś innym, zaczął grać w grę komputerową – opisuje dr Bernard Hsu.

Mężczyznę zaczęły w pewnym momencie boleć plecy. Wypił więc kieliszek alkoholu na uśmierzenie bólu. Chwilę później zwymiotował, ale wcale nie poprawiło to jego samopoczucia.

Po całym dniu zwijania się z bólu, 36-latek zgłosił się w końcu do szpitala. Lekarze odkryli, że u pacjenta rozwinęło się silne zapalenie trzustki z powodu wysokiego poziomu kofeiny, cukru i innych substancji zawartych w wypitych przez niego napojach energetyzujących.

Jego trzustka zaczęła się dosłownie sama trawić – podkreśla lekarz.

Opisał przypadek 36-letniego pacjenta. Lekarz ostrzega inne osoby

Po kuracji antybiotykowej w szpitalu J.S. miał w końcu poczuć się lepiej i został wypisany do domu. Dr Bernard Hsu twierdzi, że powinna to być przestroga dla innych osób pijących energetyki.

Napoje energetyzujące mogą być niebezpieczne, gdy są spożywane w dużych ilościach. Jeśli pijesz jeden raz na jakiś czas, jesteś młody i zdrowy, prawdopodobnie nie jest to problem. Ale jeżeli pijesz kilka puszek energetyków na raz, mogą zacząć się dziać złe rzeczy – zaznaczył farmaceuta kliniczny.

Komentujący film zwrócili uwagę na samo zachowanie pacjenta tuż po zdarzeniu. Podkreślono, że należy zawsze mówić lekarzom, co doprowadziło do danej sytuacji.

Poczucie zakłopotania jest o wiele lepsze niż śmierć lub życie z niepełnosprawnością – podkreślił jeden z użytkowników.
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić