Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Fatalna pomyłka lekarzy. Myśleli, że dziecko było bite. Zawiadomili policję

211
Podziel się:

Rodzice Aurelii zgłosili się z córką do lekarza rodzinnego, aby zbadać tajemnicze siniaki na jej ciele. Lekarze zawyrokowali jednak, że dziecko jest ofiarą przemocy domowej. Dziewczynka została odebrana opiekunom i trafiła do rodziny zastępczej. Polsat News opisuje, że aby odzyskać córkę, rodzice musieli czekać na rozprawę przed sądem rodzinnym.

Fatalna pomyłka lekarzy. Myśleli, że dziecko było bite. Zawiadomili policję
Służby odebrały rodzicom dziecko. Lekarze stwierdzili, że jest przez nich bite (zdj. poglądowe) (Pixabay)

Mała Aurelia przyszła na świat 5 lipca. Rodzice zauważyli na jej ciele niepokojące zasinienia, więc postanowili wybrać się z córką do lekarza. Oglądając siniaki na pośladku i nodze dziecka, doktor zdecydowała o skierowaniu małej do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Lekarze w placówce medycznej zawyrokowali, że Aurelia jest bita przez rodziców. O całej sprawie zawiadomili odpowiednie służby.

Gdyby to było z powodu bicia, to zmieniałoby kolor, jak siniak zawsze zmienia kolor – zwraca uwagę w rozmowie z Polast News ojciec dziecka.

Aurelia miała siniaki. Lekarze stwierdzili, że rodzice stosują wobec niej przemoc

Po jakimś czasie dziewczynka opuściła szpital, więc rodzice zabrali ją do kolejnego lekarza rodzinnego. Tutaj doktor również oceniła, że siniaki na ciele Aurelii są efektem bicia dziecka i zawiadomiła o sprawie policję.

Jeszcze tego samego dnia w mieszkaniu rodziców pojawili się pracownicy Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w asyście policjantów. Dziecko zostało odebrane rodzicom pod zarzutem stosowania wobec niego przemocy. Aurelia trafiła do rodziny zastępczej.

Czułam się jakby ktoś wyrwał mi serce – opisała pani Amanda, matka dziewczynki, cytowana przez Polsat News.

Czekali miesiąc na rozprawę. W tym czasie ich córka była w rodzinie zastępczej

W środę 7 września odbyła się rozprawa przed sądem rodzinnym. Opiekunowie czekali na nią prawie miesiąc. Zeznający przed sądem biegły jednoznacznie stwierdził, że ślady na ciele dziecka "mają charakter chorobowy", a nie są wynikiem przemocy fizycznej.

Rodzice odebrali córkę natychmiast po rozprawie. – Ulga, kamień z serca spadł – przyznał w rozmowie z Polsat News ojciec Aurelii. Teraz rodzice rozpoczęli poszukiwania dermatologa, który "będzie miał możliwość stwierdzenia", czym jest choroba ich córki.

Obejrzyj także: "To jest zastraszające". Przynajmniej jedno dziecko w każdej klasie żyje w biedzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(211)
Grzesiek
3 miesiące temu
No cóż, wypadałoby pociągnąć rodzinę zastępcza również za bicie dziecka tym tokiem myślenia, a lekarzy i urząd za opóźnienie diagnozy i leczenia i oczywiście też że skierowali dziecko do ludzi którzy biją, rozumie że w takich sprawach trzeba być czujnym i lepiej ponieść konsekwencje takiego błędu niż patrzec w sufit a później czytać o tragedii
Marg
3 miesiące temu
Niekompetentnym lekarzom należy wytoczyć procesy o odszkodowanie za szkody emocjonalne i psychiczne u dziecka i rodziców, powstałe na skutek błędnych diagnoz!
A na egzamin!
3 miesiące temu
A pani dóktor na powtórny egzamin kwalifikacyjny--no bo jak??-nie zna chorób?--to kopa.
SSSD
3 miesiące temu
Nieuki, które tylko chcą więcej kasy, jeden głupszy od drugiego, ta ich "ciężka" nauka sprowadza się do "wkuwania" na pamięć. Zero umiejętności logicznego myślenia, pracowitości, empatii itd. Te ich ciągłe ględzenie o wyjeździe zagranicę rozbawia mnie bardziej jak kabarety, najpierw nauczcie się bęcwały języka, biegle, a nie na poziomie zamówienia sobie piwa w barze. Bilet do np. Norwegii kosztuje "parę groszy", pakować się i "wio".
takto
3 miesiące temu
jaki dermatolog co oni pisza ,hematologatrzeba szukac ja takie since mam z uwagi na małe płuykikrwi i niskie leukocyty!!!Tylko do hematologa
Pani
3 miesiące temu
Mi by chyba serce pękło , jakby zabrali mi dziecko... To mają być lekarze, brak słów ....
Mirka
3 miesiące temu
takich pseudo lekarzy i nadgorliwych urzędasów wysłać do kamieniołomu do putina, od razu by się doszkolili!
Leon
3 miesiące temu
W polsce nie ma lekarzy tylko uśmiercacze, dobrze że to nie Łódzkie pogotowie, bo by pewnie dziecku pavulon podali.
Zżdzich
3 miesiące temu
Lekarze powinni być oceniani przez pacjentów i w zależności od oceny, pensja.
Kryśka
3 miesiące temu
Lekarze powinni być wybierani przez Naród! Wtedy nie dochodziłoby do takich pomyłek!
Szeptucha
3 miesiące temu
A jak biegły się pomylił? W końcu też jest lekarzem.
zet
3 miesiące temu
Odebrać tym niedouczonym konowałom uprawnienia! Natychmiast...........
baba ze wsi
3 miesiące temu
Jasne, wujkowie dobra rada zawsze czujni. Ciekawe co piszą pod informacjami o bitych dzieciach których nikt nie bronił. Chyba lepiej już w tę stronę ... ups sorry, wujkowie nigdy się w niczym nie pomylili a medycyna jest tak prosta, że zbyt nudna by być lekarzem
mieszko
3 miesiące temu
Teraz oskarżyć tych lekarzy. Nie można pozostawić tego ot tak. Kara musi być za nerwy, stracone zdrowie i opinię społeczną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić