Karolina Woźniak| 

Wysadzą most w Pilchowicach dla "filmowej zabawy"? Jest pismo do Mateusza Morawieckiego

60

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, postanowił zwrócić się do premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk napisał list, w którym poruszył temat wyburzania mostu w Pilchowicach.

Wysadzą most w Pilchowicach dla "filmowej zabawy"? Jest pismo do Mateusza Morawieckiego
(Getty Images)

O moście w Pilchowicach zrobiło się głośno po tym, jak do mediów trafiła informacja, że ma on zostać zburzony na potrzeby filmu "Mission Impossible". W sieci zawrzało. Powstawały wydarzenia i petycje, żeby nie wyburzać tej 111-letniej konstrukcji.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak. W liście do Mateusza Morawieckiego napisał, że "idea zniszczenia jednego z nielicznych zabytków techniki tej kategorii [...] dla filmowej zabawy wydawała się tak abstrakcyjna, że wręcz absurdalna".

Most w Pilchowicach. Prezydent Jeleniej Góry napisał list do Mateusza Morawieckiego

Samorządy i społeczności gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej protestują przeciwko temu pomysłowi, oczekując nie tylko wycofania się z tej kompromitującej decyzji, ale też podania do publicznej wiadomości okoliczności jej podjęcia - czytamy dalej.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Do sprawy już postanowił odnieść się sam reżyser produkcji, Christopher McQuarrie. Na łamach magazynu "Empire" wyjaśnił, że "nigdy nie było planu wysadzenia 111-letniego chronionego zabytku". Chodziło o zniszczenie tylko niebezpiecznych fragmentów mostu, które i tak "trzeba było odbudować".

Zobacz także: Zobacz także: Niesamowity koncert na szczycie!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić