Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Skandal w szkole w Łodzi. Dyrektorka placówki zatrzymana przez policję

107
Podziel się:

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podejrzewali, że w pewnej dziwnej szkole może chodzić o coś więcej, niż o edukację. Okazało się, że formalnie uczniów jest o wiele więcej, niż fizycznie. Po co?

Skandal w szkole w Łodzi. Dyrektorka placówki zatrzymana przez policję
Dyrektor szkoły została aresztowana (Policja)

Jedna z łódzkich szkół zobowiązana była do przedkładania w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Łodzi dokumentacji świadczącej o liczbie uczniów uczęszczających do placówki. Za każdego ucznia dostawała dofinansowanie, z którego musiała się później rozliczać. W pewnym momencie urzędnicy zauważyli, że uczniów jest niespodziewanie dużo.

Na jaw wyszło, że na liście słuchaczy znajdują się osoby, które nie żyją, mieszkają za granicą, czy dawno skończyły tę szkołę. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi wszczęli postępowanie w sprawie wyłudzenia dotacji.

W toku postępowania zabezpieczono obszerną dokumentację dotyczącą jej słuchaczy, w tym dzienniki lekcyjne, podania o przyjęcia do szkoły, listy obecności, dokumentację o pracownikach – w wersji papierowej i elektronicznej. Przesłuchano w charakterze świadków ok. 500 osób, w tym nauczycieli, pracowników szkoły i słuchaczy - informuje policja.

Dyrektor placówki została zatrzymana. Kobieta usłyszała zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wyłudzenia dotacji oraz oszustwa, za które może jej grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień.

Zobacz także: Duchowni działają jak mafia? „To rodzina, która kryje samych siebie”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
Taka prawda.
10 miesięcy temu
To co dzieje się w placówkach oświatowych woła o pomstę do nieba. Mobbing zastraszanie ze strony dyrektorów. Nie każdy się nadaje na to stanowisko.
Aaby
10 miesięcy temu
Chyba o szkołę Żak chodzi?
Muchomorek
10 miesięcy temu
Gdyby dotacje były odpowiednie do zapotrzebowania, to by nie trzeba kombinować z dotacjami inaczej. Jeśli kradła na swoje konto, to niech posiedzi, ale jeśli dla szkoły, to czapka z głowy. A jeszcze "dojna zmiana" Szykuje Polski Ład, na którym ponoć wszyscy mają zyskać? Tak działa piramida finansową, gdzie wszyscy tracą, prócz "samych swoich".
R. R
10 miesięcy temu
Jeśli brała kasę dla siebie to do paki z nią, a jeżeli pieniądze były inwestowane w potrzeby szkoły to należy jej się medal za zarządzanie placówką!
kaczymur
10 miesięcy temu
Kłamstwo wszechobecne? Sorry, takie mamy czasy.
Dominik Bajko...
10 miesięcy temu
Sosw Płońsk ok
Dominik Bajko...
10 miesięcy temu
jest ok
Monika
10 miesięcy temu
Czy wiadomo, która to szkoła??
Tal
10 miesięcy temu
Szkoły? hahaha, skontrolujcie Domy Kultury, wtedy zobaczycie patologie.
Nemeczek
10 miesięcy temu
I naprawdę trzeba było przesłuchać aż 500 osób, żeby to ustalić?!
Karzeł
10 miesięcy temu
Ja byłem na tej liście uczniów,tylko tyle ze szkole skończyłem i 1998 ..wiec teraz mi się zwrot dotacji należy za te wszystkie lata co ukradła
amnietowali
10 miesięcy temu
W tym kraju jak nie ukradniesz, nie zachachmęcisz, nie siedzisz u koryta (zn. w rządzie) to uczciwą pracą do pieniędzy nie dojdziesz ...
Nauczyciel
10 miesięcy temu
Nie tak dawno kierownik biura oświaty w Wawie pozakładał w systemie płacowym profile nieistniejących nauczycieli. I przez dłuższy czas wypłacał im pensje. Na swoje konto. Tutaj akurat jedna z dyrektorek zorientowała się, że zatrudnia ludzi, których... nigdy w życiu nie widziała na oczy.
flauber
10 miesięcy temu
Gogol, Martwe dusze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić