o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Wyższe pensje nie tylko dla wiceministrów

22
Podziel się

PiS postanowił podnieść pensje premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu, ministrom i parlamentarzystom. Teraz okazuje się, że więcej dostanie również prezydent. Taką informacją podzieliła się "Rzeczpospolita".

Wyższe pensje nie tylko dla wiceministrów
Andrzej Duda (PAP)
bEKyPkNx

Andrzej Duda w piątek podpisał specjalne rozporządzenie o wyższych pensjach. Chodzi o osoby piastujące wysokie państwowe stanowiska. Już tego samego dnia pojawiło się ono w Dzienniku Ustaw.

Najwięcej wpadnie do kieszeni marszałków Sejmu i Senatu. Od 1 sierpnia ich pensje wynoszą 20,5 tys. zł i są o 75 proc. wyższe od tych, które otrzymywali dotychczas. Tyle samo zarobi premier. Tylko że w jego przypadku jest to wzrost o 40 proc.

bEKyPkNz

O 40 procent wzrosły również pensje dla prezesów IPN, NIK czy KRRiTV. Wiceministrowie dostaną z kolei po 16 tys. To aż 16-procentowy wzrost! Do tego grona zaliczają się m.in. rzecznik praw dziecka, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, rzecznik finansowy czy prezes Polskiej Akademii Nauk.

Posłowie z kolei będą mogli liczyć na 12 tysięcy miesięcznie. To również znaczny wzrost. Wcześniej zarabiali bowiem 8 tys.

Więcej i więcej

Teraz PiS chce podnieść również pensje prezydentom. Chodzi tutaj nie tylko o obecnie sprawującego ten urząd Andrzeja Dudę, lecz także o byłych prezydentów RP oraz prezydentów miast. Projekt ustawy w tej sprawie miał złożyć w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

bEKyPkNF
Zakładany wzrost wynagrodzeń jest taki, jak w ostatnich pięciu latach średni wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej. Nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego, to tylko potraktowanie parlamentarzystów tak, jak każdej innej grupy zawodowej - mówi o podwyżkach premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent z kolei tłumaczy, że "wynagrodzenie było niewspółmiernie niskie w stosunku do obowiązków i odpowiedzialności". Zauważył też, że "te pensje nie zmieniły się w ciągu ostatnich ponad 20 lat".

bEKyPkNG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyPkOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
...
3 miesiące temu
za takie marne pieniądze naprawdę ciężko było znaleźć kogoś na stanowisko byłego prezydenta
Zawiedziony
3 miesiące temu
Nowy Przewał pis. Zabijają polską przedsiębiorczość, a sobie podnoszą pensje. Szczyt łajdactwa.
darmozjady
3 miesiące temu
niech podnios sobie do wartosci minimalnej , i powiedzą jak z tego wyżyć
bEKyPkOb
ak001
3 miesiące temu
Hahaha :) :) :) Z pozdrowieniami dla elektoratu zarabiającego dwa tysie z kawałkiem.
makabra
3 miesiące temu
Z inicjatywy prezydenta w oparciu o dane rządu polskiego postanowiono zwiększyć pensje urzędnikom państwowym i samorządowym. Jest propozycja jesli zostanie przyjęta przez polski Sejm wejdzie w życie jeśli nie nic nie będzie. Nie rozumiem tego bicia piany.
Gabi
3 miesiące temu
Nowy ład według PiS...
Przerażony
3 miesiące temu
Czy jeszcze ma ktoś jakieś złudzenia...on nam my jemu
derty
3 miesiące temu
Brawo !!!! Panie prezesie - wasz koniec już bliski.
sed
3 miesiące temu
Ludziom dali po tysiaku na rok w formie 14 tki dla emerytów a sobie po kilkanaście tys. ale co miesiąc, to jest sprawiedliwość, rowność i demokracja według ideologów PISowskich. Wstdźcie się łotry przeklęte, że za nic nie robienie tyle kasy sobie walicie. A już takim samorządowcom to jakiś całkowity absurd, bo taki byle prezio, byle kociny dostaje w łapę 15 tysięcy a do tego drugie tyle pod stołem i w róznych radach nadzorczych. Ech kiedy to się skończy?, chyba jak was ludzie na gałeziach powywieszają.
Gocha
3 miesiące temu
Sorry, dlaczego człowiek musi być gorszy i sortowany? Zawsze dla rządy - nigdy dla ludzi. A kto napędza budżet? My, Żenada
Judasz
3 miesiące temu
Brak słów jak mawia Beatka "nam się należy " Zwróć nam Panie Polskę dojna :) Oligarchia Sułtana z Żoliborza czuje sznur na szyi to szybko dali sobie podwyżki . ten kraj przez konusa po prostu Stacza się w kierunku Wschodniej Oligarchii
Czytający
3 miesiące temu
Waloryzują SOBIE inflację, której w/g GUS nie ma!!!
Turban
3 miesiące temu
Kto ma jeszcze wątpliwości,że ma znaczenie kto jest przy korycie? Wszyscy z jednego pieca.
bEKyPkNT
Prezydent mia...
3 miesiące temu
przeciez 75 % to nie jest wiele, tak prosze nie skakac do oczu, bycie prezydentem miasta to musi byc prestiż przeciez !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić