Zabił studentkę z premedytacją. Sąd chce transmitować jego egzekucję w telewizji

374

21-letni Mohamed Adel zadał swojej koleżance ze studiów 19 ciosów nożem. Dziewczyna nie miała szans. Za ten czyn młody mężczyzna został skazany przez sąd w Al-Mansura na karę śmierci. To jednak nie wszystko. Sąd zaapelował do egipskiego parlamentu o zgodę na transmitowanie egzekucji na żywo w publicznej telewizji.

Zabił studentkę z premedytacją. Sąd chce transmitować jego egzekucję w telewizji
Sąd chce transmitowania egzekucji mordercy w telewizji (TikTok, Twitter)

Do wstrząsającego zdarzenia doszło 20 czerwca w miejscowości Al-Mansura w północnym Egipcie. Jak ustalili śledczy, 21-letni Mohamed Adel zaatakował swoją koleżankę z roku Nairę Ashraf w bramie uniwersytetu Al-Mansura, w biały dzień, tuż przed rozpoczęciem się egzaminów końcowych na ich kierunku.

Brutalne morderstwo w Egipcie

Mężczyzna zadał ofierze 19 ciosów nożem, oprócz tego wielokrotnie ją uderzył i skakał po jej bezwładnym ciele. Ostatecznie 21-latek poderżnął dziewczynie gardło. Zdaniem biegłych, próbował odciąć jej głowę. Przerażeni świadkowie schwytali napastnika, jednak było już za późno. Ashraf zmarła.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Adel został zatrzymany przez policję. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko. Już 48 godzin później mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa z premedytacją i został poddany badaniom psychologicznym. Biegli orzekli, że w chwili zdarzenia był poczytalny.

Na rozprawie 26 czerwca 21-latek przyznał się do morderstwa. Tłumaczył jednak w zawiły sposób, że zrobił to, gdyż "dziewczyna groziła nasłaniem na niego bandytów", a on chciał się tylko bronić – donosi "The Mirror". Sąd jednak nie dał wiary tym wyjaśnieniom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sąd chce transmitowania egzekucji

6 lipca Mohamed Adel został skazany na karę śmierci przez powieszenie. W uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził, że ​​"nie mógł znaleźć w sobie zdolności do litości dla kogoś, kto sam nie był miłosierny". Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy skazanego mają 60 dni na wniesienie apelacji.

Być może twoja śmierć przyniesie więcej dobrego przykładu dla innych, niż pozwolenie ci na życie – powiedział sędzia podczas ogłaszania wyroku, cytowany przez "Egypt Independent".

Teraz sąd zwrócił się do egipskich władz o udzielenie zgody na transmitowanie egzekucji Adela na żywo w telewizji. Celem tego działania ma być zniechęcenie innych obywateli przed popełnianiem podobnych przestępstw, podczas gdy w kraju coraz częściej dochodzi do aktów przemocy.

Transmisja, choćby tylko część wstępna egzekucji, mogłaby osiągnąć cel odstraszający, którego nie udało się osiągnąć przez wydanie samego wyroku – napisał sąd w piśmie do parlamentu, przytoczonym przez "Egypt Independent".
Zobacz także: Brutalna egzekucja Anny Boleyn. Mroczne oblicze Henryka VIII
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić