aktualizacja 

Zablokowała drogę i odebrała pasażera. Internauci w szoku

64

Na znanym profilu "Stop Cham" na YouTube pojawiło się kolejne nagranie z polskich dróg. Tym razem kamerka samochodowa uchwyciła zachowanie kierowcy Volkswagena, który zatrzymał się na środku drogi w Bolesławcu (woj. dolnośląskie), aby odebrać pasażera.

Zablokowała drogę i odebrała pasażera. Internauci w szoku
Zablokowała drogę i odebrała pasażera. Internauci w szoku (YouTube)

W niedzielę, 10 grudnia br. na "Stop Cham" zamieszczono szokujące wideo, prosto z Bolesławca. Widzimy na nim kierowcę, który zatrzymał się na środku drogi, aby odebrać pasażera. Całość trwała jednak kilka dobrych sekund, ponieważ mężczyzna nie mógł otworzyć drzwi od samochodu.

Postój na środku skrzyżowania. Przecież to idealne miejsce na zatrzymanie, aby odebrać pasażera. Na złość całej sytuacji zamek w drzwiach odmawia posłuszeństwa - czytamy w opisie filmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

Internauci krytykują kierowcę z nagrania

Internauci są wzburzeni zachowaniem kierowcy Volkswagena i sugerują, aby wysłać film nawet na policję.

Takie bezczelne zachowanie tylko wysyłać na policję, zero litości - podkreśla pierwsza osoba.
Jestem ciekawy jak ten gość musi być pusty, że jeszcze macha rękoma zdziwiony dlaczego ktoś na niego trąbi - dodaje kolejna osoba.

Taka sytuacja mogła doprowadzić do wypadku. A tych w naszym kraju nie brakuje. Jak podkreśla mubi.pl, ponad 21 tys. wypadków, niemal 25 tys. rannych i prawie 2 tys. zabitych - to bilans 2022 roku na polskich drogach. Choć liczby te są mniejsze niż w poprzednich latach, nadal nie mamy się z czego cieszyć.

Na tle krajów UE wypadamy średnio lub słabo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wskaźnik liczby ofiar śmiertelnych przypadających na 100 wypadków. W 2021 roku Polska ze wskaźnikiem 9,8 była pierwsza na 20 krajów, dla porównania - w Niemczech i Austrii wynosił on odpowiednio 1,0 i 1,1.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odbiór pasażera na środka skrzyżowania - zablokowała drogę #1320 Wasze Filmy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić